Trendy zdraví

Hlavní strana


Další články

Zešílet můžeme kdykoliv všichni

7. 2. 2017

Vyhledat odbornou pomoc, když přijde na psychiku, bylo ještě donedávna pro spoustu lidí naprosté tabu. V posledních letech se ale situace naštěstí zlepšuje. Lidé se stále častěji se svými psychickými potížemi nebojí svěřit odborníkům…


Eidam – nejoblíbenější český sýr

7. 2. 2017

Možná jste si mysleli, že je eidam český sýr. Nejspíše proto, že je u nás dlouhodobě nejoblíbenější a nejprodávanější. Víte, jaké jsou jeho benefity kromě toho, že je chutný a velmi dobře použitelný? Tušíte, jak se vyrábí? Setkali jste se s jeho náhražkami? Podle čeho je poznáte? A co byste měli určitě sledovat na jeho etiketě?


Vyhlazená pleť i bez silikonů

7. 2. 2017

Květinová BIO kosmetika Zuii uvedla na trh podkladové a korekční báze, díky kterým zůstane veškerý make-up perfektní po celý den, po celý večer a pokaždé, když budete potřebovat. Olivový skvalen tu nahrazuje silikon, stejně účinně pleť vyhladí a připraví na další líčení. Složení s velkým procentem mandlového oleje se stará o kožní film, olej ze semen mrkve chrání pleť před škodlivým UV zářením.


Jak se topí v evropských ložnicích?

7. 2. 2017

Kdo si myslel, že je horko hlavně v italských ložnicích, je alespoň, co se týče pokojové teploty, na omylu. 34 procent Italů spí raději v chladnější místnosti, při teplotě 18 nebo 19 °C. Teplotu 18 °C v ložnici volí také většina Němců, dobrých 22 procent. Hodně teplo mají ale rádi Turci. V rámci studie společností E.ON a EMNID tráví třetina dotazovaných noci při pokojové teplotě 25 °C a víc.


Lutein pro zdravé oči

6. 2. 2017

Lutein je látka, důležitá pro lidský zrak. Zvířata ho získávají z rostlinné stravy, člověk z listové zeleniny, např. špenátu nebo kapusty. Odborné studie dokazují, že užívání luteinu může předejít onemocnění zraku jako je např. makulární degenerace, šedý zákal nebo patologická světloplachost. Spolu se zeaxantinem chrání lutein centrální vidění tj. ostré vidění toho, na co je zaostřen náš zrak. Na zrak má negativní vliv nejen znečištěné prostředí, ale také nedostatek světla, klimatizace nebo práce s počítačem. Navíc v zimě namáháme oči daleko více než v létě. Potřebnou dávku luteinu můžete získat užíváním vhodného doplňku stravy.


24 hodinový plán na léčbu nachlazení

3. 2. 2017

Probudili jste se s plným nosem a bolestí hlavy? Tušíte, že nachlazení vám znepříjemní minimálně několik nejbližších dní? Vůbec to tak být nemusí. Michaela Carter představuje plán, jak dát virům co proto během jednoho dne a noci!


Imunoterapie prodlužuje život pacientů s melanomem

3. 2. 2017

Použít vlastní imunitu jako zbraň proti zákeřné rakovině – to je princip imunoterapie. Nová metoda přináší pokrok v léčbě desítek pacientů s metastatickým melanomem, tedy pokročilou rakovinou kůže. Těm dokáže až trojnásobně prodloužit délku života. Třetině pacientů dává naději na dlouhodobé vyléčení. O novinkách v léčbě nádorů diskutovali onkologové z Česka i zahraničí na mezinárodním kongresu Prague Onco, který proběhl od 25. do 27. ledna 2017 v Praze.


Rady pro předjarní pleťový servis

2. 2. 2017

Muži pravidelně servisují kola, lyže a další sportovní miláčky. My ženy bychom si z nich měly vzít příklad a dopřát totéž své pleti, které zima dává hodně zabrat. Před nástupem jara proto pokožce nadělte speciální péči.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+