Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost

Aktuálně

Slaďte barvu očí s plesovými šaty

12. 1. 2018

Trendy barvami pro letošní plesovou sezónu jsou červená, modrá, zelená a všechny pastelové barvy. Hitem je také výrazné líčení s důrazem na oči. Třpytky, metalické stíny, ale i samotná barva vašich očí jsou důležitými doplňky a měly by společně ladit. Jak můžete jednoduše zdůraznit nebo úplně změnit svou přirozenou barvu očí, aby vynikla v kombinaci s vašimi šaty? Barevnými kontaktními čočkami.

více »

Další články

Dřevo i křišťál. Češi sázejí na originální doplňky domácnosti

19. 10. 2016

O českých domácnostech bývalo dříve známo, že po většinu času nenesly prakticky žádný otisk svého obyvatele a celému interiéru chyběla jiskra. Mezi největší hříchy patřila obliba v lapačích prachu, nevkusná malba, nedostatek květin a nedostatečné osvětlení. Skloňování nevkusu a zařízení českých domácností v jedné větě je již minulostí. Spolu s přílivem cizinců v Čechách však roste i záliba v inspiraci designovou tvorbou a současné domácnosti již vypadají o poznání lépe. Češi v současnosti čím dál více sázejí na jednoduchost a originální doplňky. Jaké jsou nynější trendy a kde lze načerpat inspiraci?


Tři čtvrtiny lidí potřebují spát v absolutním klidu

14. 10. 2016

Ticho, tma a větraná místnost jsou hlavními předpoklady správné regenerace. Bez ní je tělo vystavené většímu stresu, klesá mu imunita a snadněji podléhá infekcím. Z dlouhodobého hlediska kvalitní spánek prodlužuje život a napomáhá zdravému psychickému stavu. Podle studie americké National Sleep Foundation až tři čtvrtiny dotázaných potřebují mít absolutní ticho a tmu a 92 % lidí považuje za klíčové pro dobrý spánek mít kvalitní matraci a polštář.


Jak správně odstranit skvrny či obnovit nábytek?

28. 9. 2016

Bojujete se zažranou špínou v domácnosti, rozlitým červeným vínem či otisky od skleniček na dřevěném stole? Ve spolupráci s úklidovými profesionály ze start-upu LidskáSíla.cz přinášíme několik zaručených rad a správný postup, jak se skvrn zbavit.


Chcete žít zeleně?

23. 9. 2016

Víte, že je to již více jak měsíc, co lidstvo žije na ekologický dluh? Vyčerpalo totiž roční zásoby planety Země. To znamená, že již několik týdnů spotřebováváme více přírodních zdrojů, než kolik zvládne Země za jeden rok obnovit. Přečtěte si, co můžete udělat, abyste žili zeleněji a Zemi alespoň trochu odlehčili.


Dejte starým věcem při úklidu druhou šanci

13. 9. 2016

Chystáte se na velký podzimní úklid a nevíte, kam vyhodit knihy, oblečení, rozbitý mixér nebo pánve? Zbyly vám po generálním úklidu na chalupě pytle plné vyřazených věcí? Dříve než je jich bez milosti zbavíte, popřemýšlejte, zda by ještě někomu nemohly posloužit nebo kam je vlastně vyhodit. Stručný přehled správné recyklace ocení jistě každá hospodyňka.


Voňavé prádlo po vyprání voní ještě 10 týdnů

13. 9. 2016

Díky nové receptuře aviváže Silan ucítíte svěží dlouhotrvající vůni svého oblečení až neuvěřitelných 10 týdnů. Navíc bude příjemně měkké a při každém dotyku se vůně znovu rozline. Vyberte si z devíti podmanivých vůní s vyšší koncentrací parfému. Novinkou je Silan Lavender Garden s vůní fialové levandule. Víte, proč a jak používat aviváž?


Silný proti mastnotě na nádobí a nejlepší na připáleniny

9. 9. 2016

Nyní je čas rozloučit se s namáhavým a časově náročným mytím nádobí! Společnost Henkel představuje novou řadu Pur Power Double Decruster – inovativní produkt na ruční mytí, který vaše nádobí zbaví mastnoty, zbytků škrobu nebo připálenin.


Nakupujete dětem boty?

5. 9. 2016

Chůze v těžkých a tvrdých botách děti rychle unaví. Špatný tvar nebo chybně zvolená velikost můžou nožičku i deformovat. Přinášíme důležité rady, na co se při výběru nových bot pro děti zaměřit, aby se jim dobře chodilo a nehrozily zdravotní komplikace.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+