Aplikace Super Zoubek změní povinnost v zábavnou hru | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Aplikace Super Zoubek změní povinnost v zábavnou hru

30. 3. 2017

Děti mají svůj svět – příšerky, víly, superhrdinové, plyšáci… a kde jsou povinnosti denního života? Ukryté hluboko za příkazy a návrhy rodičů. Ukliď si oblečení! Už ses česal? Nezapomeň na zuby! Více či méně poslušně jdou a bezmyšlenkovitě je vykonají, jenže mnohdy je to vidět na výsledku. Ale co kdyby tady byla možnost dělat to s nasazením nebo dokonce rádi? Aplikace ERGO pojišťovny pro čištění zubů je přesně tím příkladem a je ke stažení zcela zdarma.

Pořádná motivace

Říkáte si: aplikace, na telefonu… copak zuby se už nečistí kartáčkem? Ale ano, jenže aby byla nějaká činnost zábavná, musí obsahovat právě zábavní prvek. V dnešní době už nestačí gumové postavičky přilepené na umyvadlo. Je třeba pořádná motivace, a čím modernější, tím lepší. Takže přišel na řadu chytrý telefon. Děti ho nemusí vlastnit, stačí jim ho půjčit. A uvidíte, jak bude čištění zubů najednou žádané! Dobře, třináctileté jůťubery asi neoslníte, ale pětileté nebo i mladší školáky to zaručeně chytne.

Osobní trenér odměňuje

Pojďme rovnou k věci. Celou „hrou“ provází postavička (kovboj, víla nebo včelka), něco jako osobní trenér, který ukazuje, motivuje a hlavně odměňuje. Na začátku si dítě pustí návodné video a pak už následuje opravdická hra.

Dítě si telefon nastaví tak, aby přední kamera snímala pohyb kartáčku. Na displeji uvidí rej různých příšerek, kterých se musí zbavit. Samozřejmě pomocí kartáčku. A začne čištění – nejprve žvýkací místa na jedné straně, pak na druhé, vnější plochy zubů… ano, pochopili jste to správně! Aplikace je provádí přesně podle videa, ve správné sekvenci, přiměřenou dobu.

Dodejme, že kamera telefonu zachycuje pohyb zubního kartáčku a aplikace následně rozpozná, zda si dítě zuby skutečně čistí. Jakmile projde celým postupem a uplynou zhruba 3 minuty, ozve se signál a víla nebo kovboj udělí malému Super Zoubkovi odměnu. Cílem je nasbírat 5 hvězdiček. Jako v každé normální hře, splnění této mety přenese dítě do dalšího levelu. Jako odměnu získá nový obrázek a zvuk. Má tedy motivaci, „pročistit se“ k lepším odměnám.

Součástí aplikace je i malé info okénko pro rodiče

Jednak doporučuje, aby při čištění zubů vždy byl nějaký dospělák nablízku pro případ pomoci či kontroly. Zároveň se rodiče dozví pár zajímavých informací z oblasti dentálních pomůcek, obsahu fluoru v zubních pastách nebo třeba použití zubní nitě. Ještě jedna otázka na závěr: Proč čištění zubů a ERGO pojišťovna? ERGO pojišťovna, která působí mmj. v oblasti komerčního zdravotního pojištění, spojila pro tuto aplikaci své síly se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra ČR. Ta zajišťuje zdravotní péči pro více než 1 282 900 klientů s důrazem na podporu preventivních programů a tak ví, že vše začíná u prevence, takže čištění je základ. A není nad to, začít v raném věku!

Praktická ukázka z čištění je také umístěna na: https://youtu­.be/uX-PnnEqZNM,

aplikace je zdarma ke stažení na www.superzoubek­.cz


publikováno: 30. 3. 2017, v rubrice Domácnost
Štítky: dítě, hygiena, prevence, zuby

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+