Blecha v domě, není rozhodně nic pro mě | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Blecha v domě, není rozhodně nic pro mě

2. 5. 2017

Jestliže patříte mezi majitelé psů a koček, věřte, že bleše je jedno, zda je vítaným návštěvníkem. Své místo si doma najde. Dospělé blechy, které můžeme pozorovat na zvířeti, tvoří totiž pouhých 5 % všech blech, které zvíře zamořily. Zbylých 95 % je ve formě vajíček a larev v okolí zvířete, roztroušených po celém prostoru obývaném zvířetem a ve všech místech, kde se kočky a psi zdržují. Blecha si ráda „zaleze“ do koberce, pelíšku, postele, pohovky a dokonce i do oblečení .

Blecha umí pořádně potrápit nejen zvíře, ale i člověka

ři přemnožení blech v domácnosti není výjimkou, že nešťastný majitel zvířete zavolá na pomoc profesionální deratizační firmu, protože běžné hubící přípravky již nestačí. Je proto lepší investovat pár korun do pravidelné prevence po celý rok, například ve formě kapek Fypryst, než pak nákladně a někdy i dlouhé měsíce bojovat s nevítanými hosty.

Blecha přenáší nejrůznější onemocnění

Věděli jste, že domácí mazlíčci můžou být napadeni více jak 10 druhy klíšťat a blecha může přežívat na psovi či kočce až 140 dní? Tito paraziti mají vliv i na zdraví člověka, protože přenášejí nejrůznější onemocnění, mezi které nejčastěji patří klíšťová encefalitida, lymeská borelióza, anaplazmóza, babezióza a jiné nepříjemné choroby.

Chránit své psy a kočky můžete několika způsoby

Například spreji, šampóny, tablety, obojky nebo právě spot-on pipetou. Mezi majiteli zvířat jde o jeden z nejoblíbenějších způsobů ochrany. Díky pipetě, která obsahuje účinnou látku fipronilum, stačí sejmout víčko, jeho druhou stranou proděravět plombu a kápnout do jediného místa a to na kůži mezi lopatkami zvířete. Tato jednoduchá aplikace pak zaručí až 2 měsíce ochrany před parazity. Účinná látka se přes mazové žlázky chlupových folikulů (kořínků) dostává po celém těle a neustále se uvolňuje na kůži a srst, čímž je zaručeno dlouhodobé působení.

Není zvíře jako zvíře

Fypryst kapky se dělí do dvou skupin. Pro kočky a pro psy. Psí skupina se pak dělí do dalších 4 skupin a to podle hmotnosti jedince, kdy každé skupině odpovídá pipeta o různém objemu účinné látky.


publikováno: 2. 5. 2017, v rubrice Domácnost
Štítky: hmyz, hygiena, kočka, paraziti, pes, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+