Chcete, aby vypadala vaše kabelka stále jako nová? | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Chcete, aby vypadala vaše kabelka stále jako nová?

11. 10. 2013

Pak se o svůj nový módní doplněk musíte správně starat. Péče o kabelky se velmi podobá péči o boty, a ruku na srdce, která z vás věnuje kabelkám stejnou pozornost? Oběma těmto ženským nešvarům, na kterých vzniká závislost, je potřeba občas věnovat trochu času na údržbu. Nakonec jsou to jediné módní kousky, které snesou i nějaké to vaše kilo navíc a nevyžadují výměnu či odložení na dno skříně na časy po dietě.

Kůže vydrží nejdéle

„Pokud chcete krásnou kabelku na dlouho, zvolte kvalitnější materiály od prověřených značek. Kožená kabelka přeci jen vydrží déle, než koženka či jiný syntetický materiál. Snadná péče je o kabelky z textilu, hodíte je do pračky a je to. Ovšem ani jejich krása není na věky, časem barvy vyblednou či se zaperou, perte je proto vždy opatrně na málo stupňů,“ říká Hana Andrlová z internetového obchodu Modnidoplnky.cz

Šetřete ji

Pokud kabelky nebudete zatěžovat zbytečnou vahou a budete jich mít ke střídání více, jistě se vám odmění delší životností. Dále sledujte i počasí, kabelkám rozhodně nesvědčí déšť, sníh či mráz, třeba koženkové kabelce by mráz mohl uškodit. Samozřejmě je jasné, že i v tomto počasí kabelku potřebujete, zvolte ale radši takovou, jejíž případná ztráta vás nebude tolik mrzet a hlavně nezapomeňte na impregnaci, kterou si tašky zaslouží stejně jako boty. Impregnovat můžete i látkové tašky. Méně se pak budou špinit.

Zevnitř i zvenku

Každá kabelka má rub i líc a na obojí je třeba dávat pozor. Zvenku vaší kabelku vidí okolí, dovnitř zase koukáte vy. Potrhané látky uvnitř kabelky vám pak mohou začít schovávat či dokonce ztrácet věci. Další hrozbou pro interiér kabelek jsou nečistoty způsobené například dekorativní kosmetikou. Vnitřek kabelek je však většinou z nylonu, plátna nebo vepřové kůže a nečistot z těchto povrchů se zbavíte navlhčených bavlněným hadříkem v mýdlové vodě.

Detaily na kabelkách

„Povrch kabelek ošetřujte speciálními přípravky na kabelky. Existují impregnační spreje či různé krémy, které ocení především majitelky kožených kabelek. Dále je pak třeba věnovat pozornost držadlům a řemínkům, na které můžete použít speciální kartáčky na vyčištění, jinak o ně pečujte stejně jako o zbylý povrch,“ dodává Hana Andrlová z Modnidoplnky.cz. Zvláštní kapitolou jsou pak kovové detaily na kabelkách. V případě poškození je svěřte do péče opravářů obuvi a kabelek, kde vám je opraví, vymění či jen vyčistí. Pokud máte na kabelce zipy, občas je promažte včelím voskem, aby se nezadrhávaly. Předcházet znečištění kabelek můžete také tím, že je nebudete nikde zbytečně povalovat. V poslední době letí speciální vychytávka, kterou oceníte například v restauracích, kavárnách či barech, je jí speciální přenosný háček na kabelku, který povětšinou i vypadá velmi efektně, jako módní doplněk sám o sobě.

Uklizená kabelka snižuje stres

Každá to znáte, když se ve spěchu snažíte marně najít něco v hromadě věcí uvnitř kabelky. Následně mohou vznikat i trapné okamžiky, kdy jste nucené obsah kabelky kvůli nepořádku vyndat, abyste našly, co hledáte. Těmto zbytečným situacím můžete předejít pořádkem v kabelce, ke kterému vám mohou dopomoci například speciální organizéry, ty se hodí především pro uschování mobilního telefonu. Ten zajistí, že se počet vašich promeškaných hovorů z důvodu dlouhého lovení telefonu v kabelce změní na minimum.


publikováno: 11. 10. 2013, v rubrice Domácnost
Štítky: kabelka

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+