Do plavek zhubnete i při úklidu | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Do plavek zhubnete i při úklidu

14. 6. 2017

Je tu léto, teploty se šplhají nahoru a slunce zve ke koupání. Ale přiznejme si, kdo z nás má ideální postavu do plavek? Možná by to ještě něco malinko chtělo. Zhubnout sportem? A co zabít dvě mouchy jednou ranou? Víte, že kila půjdou dolů i při uklízení?

Boj s prachem

Porovnali jsme různé domácí práce a sportovní aktivity a možná budete překvapeni. Asi byste neřekli, že hodinkou utírání prachu a leštění nábytku spotřebujete tolik kilokalorií jako hodinkou lehké jízdy na rotopedu. Díky žehlení spálí vaše tělo tolik energie, jako když byste si dali lehký strečing, to znamená cca 140 – 175 kcal. Ještě o level výš je vysávání. I když se může na první pohled zdát, že je to fyzicky nenáročná práce, zejména s šikovným pomocníkem, jakým je například kompaktní vysavač Kärcher VC 2, který je neuvěřitelně tichý, maximálně výkonný, a díky systému třívrstvého čištění vzduchu zanechává čisté nejen podlahy, ale také vzduch v místnosti, přesto spálíte vysáváním okolo 250 – 270 kcal, což představuje hodinku aerobiku.

Při jakém úklidu mizí nejvíc kalorií?

Rekordmany ve spotřebě kalorií je drhnutí podlahy nebo koupelny. Pořádné drhnutí koupelny, kdy se pustíte do dlaždiček i do úklidu vany a umyvadla spálí za hodinu 330 kcal, což se rovná hodince plavání či basketu. Navíc pro vás máme tip pro rychlejší úklid. Kompaktní parní čistič Kärcher SC 1 je vhodný pro snadné a rychlé čištění bez chemie. Parou odstraníte až 99,99 % všech běžných bakterií v domácnosti. Spolehlivě zajistí dokonalou čistotu dlaždic, varné desky, digestoře i nejmenších spár a rohů. V mžiku odstraníte odolné skvrny, vodní kámen i mastnotu. Mytí oken je také jednou z fyzicky náročnějších činností. Možná právě proto nemyjeme okna tak často, jak by si zasloužila. Mytím oken spálíte dokonce až 290 kcal, což se dá přirovnat k takovému menšímu zápasu v pinpongu. Navíc pomocí akustěrky Kärcher WV 5 vám mytí oken půjde snáze od ruky.

Spotřeba kalorií/hodina/prů­měrná žena

Zalévání květin hadicí / pozvolná chůze –  120 – 160 kcal

Žehlení / lehký strečing– 140 – 180 kcal

Vaření / pomalejší chůze po rovině – 150 – 200 kcal

Utírání prachu / lehká jízda na rotopedu – 160 – 210 kcal

Vysávání / aerobik – 250 – 270 kcal

Drhnutí podlahy / plavání, basket – 320 – 430 kcal

Mytí oken / pipong– 230 – 300kcal

(Pozn. Hodnoty převzaté z kalorických tabulek)

Také vás některé hodnoty překvapily? Jak je vidět, úklidem zabijete dvě mouchy jednou ranou, dbáte o svojí linii, a navíc budete mít doma krásně čisto. A to už stojí za to.

www.karcher.cz

Tipy, jak se lépe dá uklízet www.svetciste­ni.cz


publikováno: 14. 6. 2017, v rubrice Domácnost
Štítky: hubnutí, úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+