Jak se topí v evropských ložnicích? | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Jak se topí v evropských ložnicích?

7. 2. 2017

Kdo si myslel, že je horko hlavně v italských ložnicích, je alespoň, co se týče pokojové teploty, na omylu. 34 procent Italů spí raději v chladnější místnosti, při teplotě 18 nebo 19 °C. Teplotu 18 °C v ložnici volí také většina Němců, dobrých 22 procent. Hodně teplo mají ale rádi Turci. V rámci studie společností E.ON a EMNID tráví třetina dotazovaných noci při pokojové teplotě 25 °C a víc.

Horké turecké noci v ložnici

Horké turecké noci jsou tak absolutním „tahounem“ následovaným s jistým odstupem Švédskem a Českou republikou, kde čtvrtina obyvatelstva tráví noční klid při teplotě 20 °C. Opravdu chladno při 15 °C a nižších teplotách je v ložnicích Britů. 18 procent z nich má raději arktické teploty, než horko. Ale i v Německu jsou velmi studené ložnice poměrně oblíbené, neboť 17 procent Němců spí rádo při teplotách pod 15 °C.

Teplo i v obýváku

Teplotní trendy v evropských obývácích jsou přitom zcela srovnatelné s těmi, které panují v ložnicích. Téměř polovina dotazovaných osob v Turecku (43 procent) miluje teplotu kolem 25 a více stupňů Celsia. A nejchladněji je i v obývacích pokojích Italů, kde si 26 procent dotazovaných vystačí s teplotami 18 nebo 19 °C. Tyto výsledky jsou částí studie „Bydlení v Evropě“. Společnosti E.ON a EMNID se v prosinci 2016 dotazovaly 8000 osob v Německu, Velké Británii, Itálii, České republice, Rumunsku, Švédsku, Turecku a Maďarsku.


publikováno: 7. 2. 2017, v rubrice Domácnost
Štítky: bydlení, dům

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+