Jak správně vybrat sluneční brýle | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Jak správně vybrat sluneční brýle

3. 6. 2019

Jaká jsou nejdůležitější kritéria výběru slunečních brýlí odpovídá optometristka Bc. Aneta Čunderlová.

Jaká jsou nejdůležitější kritéria výběru?

Nejdůležitější je kvalita skel. Ta nejlepší jsou se UV filtrem 400, který zaručuje 100% ochranu proti veškerému UV záření. Číslo 400 znamená, že skla nepropouští záření nižší vlnové délky než 400 nm. Pro řidiče jsou skvělé brýle s polarizačním filtrem, který ruší difúzní, tedy odražené světlo.  Jejich nevýhodou ovšem je, že tzv. „vypínají“ také podsvícení některých displejů v autě. 

Jsou letos nějaké nové trendy v módě slunečních brýlí?

Letos móda přeje odvážným a výrazným modelům. Největším hitem je tenká nebo vůbec žádná obroučka a co největší zrcadlová skla v různých barvách. Pokud nevyznáváte extravaganci a nápadnost, musíte nosit dioptrické brýle, ale přesto chcete být trendy, výborným řešením jsou brýle se slunečními klipy. Díky moderním materiálům a chytrým řešením vypadají opravdu skvěle a na mnoha brýlích si můžete klipy střídat, takže nosíte jiné brýle každý den. Na veletrhu Opta 2019 se velkému zájmu těšily modely z alternativních a neobvyklých materiálů, jako je například dřevo nebo karbon. 

Jaké brýle doporučíte pro sportovce nebo do města?

Sportovci by měli vybírat brýle především z hlediska funkčnosti, ochrany před úrazy a pohodlí. Například na kolo by určitě měly mít postranice, pro vysokohorskou turistiku je nezbytný kvalitní UV filtr, při běhání by vám neměly klouzat z nosu.  Úkolem slunečních brýlí jako módního doplňku je především ladit s celkovým vyzněním outfitu a doplnit jej, nikoliv rozbít. Měly by být vkusné, odpovídající příležitosti a zároveň vyjadřovat vaši osobnost, být v souladu s vaším stylem. Naštěstí designéři myslí na všechny kategorie zákazníků a pokud sáhnete po některé z osvědčených značek, určitě chybu neuděláte. 


publikováno: 3. 6. 2019, v rubrice Domácnost
Štítky: brýle, léto, prevence, zrak

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+