Nemáte doma už místo na odkládání dočasně nepotřebných věcí? | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Nemáte doma už místo na odkládání dočasně nepotřebných věcí?

3. 3. 2017

Problém uskladnění sezónních věcí řeší každá rodina, která má buďto byt s nedostatkem úložných prostor a i sklep je už je beznadějně přeplněný. Pokud chcete doma svobodně dýchat bez přebytečných věcí, poohlédněte se po celosvětovém trendu samoskladování.

Mini sklady v různých velikostech

Jedná se o mini sklady s bezproblémovou dopravní dostupností, ať už vlastním vozem nebo MHD, s přístupem 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Mini sklady jsou velmi flexibilní a jsou k dostání v nejrůznějších velikostech. Ať už chcete uskladnit pouze sezónní věci nebo rovnou celé vybavení bytu třeba při rekonstrukci, určitě najdete vhodný prostor. Například v Praze nabízí tyto služby firma Perfect Storage, kterou najdete ve Vysočanech a v Holešovicích. O své věci se bát nemusíte, je o ně dobře postarané nonstop ostrahou.

Odkud se externí sklady vzaly?

Jedná se o fenomén zvaný self-storage (neboli samoskladování), který vznikl v padesátých letech minulého století v USA a odtud se v osmdesátých letech rozšířil do Evropy. Pro mnoho lidí žijících v malém bytě bez sklepa je to jedinečná příležitost, jak vlastnit kolo a další sportovní vybavení. V Americe na jednoho obyvatele připadá kóje o velikosti 0,5m2. V Evropě je 2 600 poboček self-storage a lídrem jsou Velká Británie a severské země v čele se Švédskem.

  • Pokud hledáte inspiraci, jak efektivně uskladnit nábytek, sportovní vybavení, sezónní věci a mnohé další, navštivte web www.perfectsto­rage.cz, kde najdete i praktické ukázky.

publikováno: 3. 3. 2017, v rubrice Domácnost
Štítky: úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+