Pomocníci při vánočním vaření | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Pomocníci při vánočním vaření

13. 12. 2019

Na společnou sváteční večeři během Vánoc se těšíme asi všichni. Jenom kdyby to šlo malinko bez toho shonu, který tomu vytouženému okamžiku předchází. Značka Tefal, výrobce kuchyňských elektrospotřebičů a nádobí s nepřilnavým povrchem, nabízí řešení – výkonné, a hlavně rychlé domácí pomocníky, kteří s přípravou večeří pomohou…nejen o Vánocích.

Jde to snadno

Značka Tefal jako tradiční inovátor nabízí produkty, které přípravu slavnostní večeře usnadní a velmi zpříjemní. Důležitým pomocníkem může být vysokorychlostní mixér Ultrablend Cook, ve kterém připravíte krémovou rybí polévku, kontaktní elektrický Optigrill Elite pro dokonalý kapří filet, moderní elektrický tlakový hrnec All in One Pot pro přípravu tradičního kuby, nebo super sekáček 5 SECOND CHOPPER či inteligentní nádobí Ingenio, jehož deset částí jednoduše dáte do jedné police. Tradičně netradiční vánoční recepty připravil oblíbený šéfkuchař Ondřej Slanina – s pomocí produktů Tefal si s nimi poradí zkušený kuchař i začátečník!

Společné večeře prospívají dětem

Podle výzkumu kanadské University of Montreal společné večerní rodinné stravování přispívá k tomu, že se děti dlouhodobě cítí lépe psychicky i tělesně. Výsledky zveřejnil časopis Journal of Developmental & Behavioral Pediatrics. Odborníci sledovali děti ve čtyřletém období od jejich šesti do deseti let a srovnali skupinu, která se pravidelně účastnila společných rodinných večeří se skupinou, kde bylo společné večerní stravování spíše výjimkou.

„Rodinná večeře je zejména pro ty nejmenší opravdu velmi důležitým socializačním prvkem. Děti se při ní učí sdělovat své pocity o tom, co během dne zažily, a zároveň si také vštěpují zásady správného stolování, správné přípravy jídla a vhodného výběru potravin. Umět se zastavit v dnešní hektické době a alespoň na chvilku odsunout stranou telefony, počítače, a televize a iniciovat rodinu, aby během klidné pohodové chvíle zpracovala aktuální prožitky, je důležitý, bohužel však často opomíjený a podceňovaný rituál, který výrazně přispívá k dobře fungujícímu šťastnému rodinnému životu,“ dodává pediatrička MUDr. Silvia Bajová z Nemocnice Na Homolce.

Značka Tefal vznikla v roce 1956 a jako první na světě přišla s pánvemi s nepřilnavým povrchem. Tefal spadá do francouzské skupiny Groupe SEB, která na český trh dodává také značky Rowenta, Krups, WMF, nebo Lagostina.

Tefal Ultrablend Cook (BL962)

Sám uvaří lahodné krémové polévky či omáčky, připraví smoothie, pyré, kompoty, mandlové mléko, ledovou tříšť nebo mléčné koktejly. S vysokorychlostním mixérem je příprava všech těchto pokrmů hračka – stačí zvolit jeden z 8 předvolených automatických programů a počkat, než stroj zavolá ke stolu. 8 automatických programů včetně funkce vaření a automatického čištění.

TEFAL Optigrill Elite (GC750)

Tato novinka nabízí celkem 12 automatických programů, které usnadní grilování masa, zeleniny nebo mořských plodů – vždy s dokonalým profesionálním výsledkem. Přehledný displej vám přesně sdělí, v jaké fázi grilování momentálně je, případně kolik času ještě zbývá. Automatickým měřením a nastavením teploty dokonale připraví steak propečený rare, medium či well-done. Pokud máte rádi křupavý povrch grilovaných jídel, stačí zapnout funkci prudkého opékání. Bonusem je velmi snadná údržba. Grilovací plotny můžete jednoduše vyjmout a vložit do myčky. Výhodou je i kompaktní velikost, která je ideální pro menší kuchyně nebo k využití na terase či v lodžii.

Houbový kuba

Suroviny: 400 g velkých krup č. 10, 150 g sádla, 400 ml vody na namočení hub, 100 ml bílého vína, 2 velké cibule, 70 g sušených hub (700 g čerstvých hub), 4–6 stroužků česneku, dlaň majoránky, kmín, 50 g másla, sůl, pepř

Postup:

Kroupy přes noc namočíme, stejně tak sušené houby. V elektrickém tlakovém hrnci Tefal All in One Pot zapnutém na restování rozpálíme sádlo, přidáme najemno krájenou cibuli, kmín a orestujeme do růžova. Přidáme sekaný česnek, zarestujeme a přidáme scezené houby. Opět zarestujeme a zalijeme vodou z hub a bílým vínem. Opepříme, osolíme a přidáme majoránku. Zavřeme a zapneme na vysoké tlakové vaření na 10 minut. Odklopíme a vmícháme máslo.

www.tefal.cz/…ri­mespolecne


publikováno: 13. 12. 2019, v rubrice Domácnost
Štítky: kuchyně, vaříme, večeře

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+