STOP jednorázovým plastovým obalům! | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

STOP jednorázovým plastovým obalům!

13. 11. 2019

Drogerie ROSSMANN a společnost Henkel spojily síly a rozhodly se na to jít „bez obalu“. V deseti vybraných pobočkách po celé České republice1 zavádí plnicí stanice, kde si svou oblíbenou značkovou drogerii můžete s dobrým pocitem natočit do znovu doplnitelných láhví. Drogerie společně s nově dostupnou službou navíc spouští výzvu #denbezobalu na sociálních sítích, která má lidi motivovat k nákupu oblíbených drogistických výrobků bez obalu.

Nová služba s obalem na několik použití

Od šamponu, přes sprchový gel, prostředek na nádobí až po gel na praní prádla či aviváž – to vše si nyní můžete nakoupit, aniž byste zbytečně plýtvali plasty. ROSSMANN společně s Henkelem spouštějí od listopadu nově dostupnou službu bezobalové drogerie, která obsahuje šetrné produkty oblíbených kosmetických řad Nature Box a Fa nebo prostředky pro péči o domácnost značek Persil, Silan či Pur.

A jak nová služba funguje?

Je to jednoduché, za 19,90 Kč zakoupíte první láhev, označíte na skeneru na plnicí stanici, naplníte zvoleným produktem, označíte etiketou, kterou vám vytiskne stanice, a takto si ji odnesete k pokladně. Příště už stačí prázdnou láhev vzít s sebou na nákup a znovu doplnit. Efekt snížení množství plastů se projeví s každým dalším doplněním drogerie do této stejné láhve.

Jedna česká domácnost nakupováním v projektu Drogerie bez obalu může ušetřit průměrně až 77 % plastového obalu za rok. Kdyby všechny české domácnosti přešly na drogerii bez obalu, ušetřilo by se přibližně 5 tisíc tun plastových obalů za jeden jediný rok1.

Připojte se do bezobalové výzvy!

Díky šetrnému bezobalovému nákupu můžeme všichni přispět k ochraně naší planety, proto se obě společnosti v rámci projektu rozhodly spustit také výzvu na sociálních sítích #denbezobalu. V ní si lidé vyzkouší, jak se dá nakupovat zodpovědně. Navštívíte bezobalový obchod, použijete bavlněné sáčky na ovoce místo igelitových pytlíků nebo si natočíte šampon do znovu naplnitelného obalu? Stačí se vyfotit a sdílet na svém Instagramu, jakou variantu udržitelného nákupu jste se rozhodli vyzkoušet, a můžete vyhrát poukaz na doplnění všech osmi dostupných výrobků bezobalových stanic ROSSMANN. Od 6. 11. do 10. 11. 2019 navíc dostane každý zákazník svou první doplnitelnou láhev zdarma. Více informací o drogerii bez obalu a výzvě #denbezobalu naleznete na www.rossmann.cz/…ie-bez-obaluwww.henkel.cz/u­drzitelnost.

Jaké výrobky jsou dostupné bez obalu?

Zákazníci si mohou opakovaně doplňovat celkem 8 vybraných šetrných produktů: prací prostředek Persil Gel Color a Sensitive, aviváž Silan Sensitive, prostředek k mytí nádobí Pur Secrets of Care Aloe Vera, tekuté mýdlo na ruce Fa Hygiene & Fresh a šampony a sprchové gely s veganskou recepturou Nature Box Avokádo a Granátové jablko.


publikováno: 13. 11. 2019, v rubrice Domácnost
Štítky: drogerie, ekologické, nákupy

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+