Zvukově-izolační textilie BuzziSpace zafunguje i u vás doma | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Zvukově-izolační textilie BuzziSpace zafunguje i u vás doma

8. 6. 2017

I ve světě bydlení a bytového designu jsou věci, které zazáří jako kometa a zhasnou. Vzpomeňte si třeba na kdysi tak populární klekátka, která měla být zdravější alternativou sezení. A pak jsou takové, které se rovněž rychle dostanou na výsluní – a už na něm vytrvají. To je příklad BuzziSpace – belgická značka, která je na trhu teprve od roku 2007.

Nejen do dětských pokojů

Základem produktů této belgické značky je zvukově-izolační textilie BuzziFelt. A právě ta „může“ za to, že si BuzziSpace našel rychle cestu do domácností, kde má tento „tlumič“ hluku skvělé využití. Vyprávět by to o tom mohli především rodiče a to bez rozdílu věku potomků. „Můžete jimi obložit stěny, stropy i podlahy, kde budou tlumit i chůzi. 3D panely k obložení stěn mají různé barvy, dezény a hloubky, takže jsou hravé a dětem se líbí,“ popisuje Jan Bastař, spolumajitel firmy cre8, která výrobky této belgické společnosti exkluzivně dováží na tuzemský trh. Ví, o čem mluví, protože panely instaloval v pokoji svých malých dcer.

Paravány i panely

Značku založili v roce 2007 Alain Gilles a Steve Symons, reagovali tak především na novodobý kancelářský problém – nedostatek soukromí, neustálý hluk a téměř neutuchající pohyb lidí v open space. „Gilles a Symons vyvinuli textilii, která má spoustu skvělých vlastností, jež z ní dělají vysoce funkční prvek. Je ekologická, protože je vyrobená výhradně z recyklovaných plastových lahví. Je to plsť, takže se netřepí a snadno se s ní pracuje. Je nabízena v široké barevné škále a lze s ní potáhnout prakticky cokoli,“ vypočítává Jan Bastař.

Pokud nechcete měnit interiér, ale přesto toužíte po klidu, můžete zkusit něco menšího. Třeba paravány, které mohou mít nejen klasický tvar, ale třeba i podobu barevného kaktusu, či nejrůznější panely, jež lze zavěsit na stěnu i od stropu.

Protihluková ochrana je obousměrná

Svou plstí ovšem značka BuzziSpace potahuje také nábytek, a to především nejrůznější pufy, křesla či sedací prvky – od jednoduchých kulatých sedátek přes posazení ve tvaru obřích puzzle až po křesla přezdívané „kokony“. „Je to vlastně takový budoár, do kterého se člověk celý schová. Protihluková ochrana je obousměrná, takže nejenže vás neruší hluk z okolí, ale ani vy neobtěžujete ostatní,“ vysvětluje Jan Bastař a dodává, že není problém dovnitř přidělat čtecí lampičku.

Více informací na www.cre8.cz nebo www.facebook.com/cre8­.cz/

Fota z archivu: cre8


publikováno: 8. 6. 2017, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, dům

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+