Kosmetický zázrak zvaný kyselina hyaluronová | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Kosmetický zázrak zvaný kyselina hyaluronová

13. 11. 2017

Kyselina hyaluronová je látka našemu tělu vlastní, protože se ve velké míře vyskytuje v lidské pokožce. Vytváří příznivé prostředí pro buňky a tím dokáže pokožku hydratovat ve všech jejích vrstvách – povrchových i těch hlubokých. V určitém věku je však nutné ji dodávat pokožce v podobě kosmetických přípravků a my vám poradíme, jak na to.

Přirozená příčina vysychání

„Když je pokožka mladá a zdravá, je vypnutá a její povrchová vrstva je hladká. S věkem ale začne v pokožce vody ubývat a její část zvaná Extracellular Matrix, kde se nachází právě nejvíce kyseliny hyaluronové, začne pomalu ztrácet na svém objemu. Horní vrstva pokožky se následně začne propadat a tím se vytvářejí neblahé vrásky,“ vysvětluje Denisa Jasinská z kosmetického blogu Inspirace.essen­te.cz

Přirozenou příčinou vysychání a tím pádem také stárnutí pokožky je právě úbytek kyseliny hyaluronové, který se začne projevovat se zvyšujícím se věkem. „V našem těle existuje do určité doby rovnováha, kdy kyselina hyaluronová vzniká a pak se zase rozkládá. Když vezmeme hodnotu po narození jako stoprocentní, s naším věkem ubývá a ve čtyřiceti letech věku je její zastoupení v pokožce zhruba poloviční. Pak už je nejvyšší čas začít ji pravidelně doplňovat,“ upřesňuje Ladislav Dubánek, který se zabývá vývojem špičkových kosmetických přípravků.

Kyselina hyaluronová motivuje buňky k aktivitě

Kyselina hyaluronová, která se dostane v pokožce nejhlouběji, dokáže ovlivňovat metabolismus buněk. Aby se mohly regenerovat a aby mohly vznikat nové, potřebují mít buňky vhodné prostředí a dostatek hydratace. Tu jim dodá právě kyselina hyaluronová. „Ideální je, když si pořídíte kosmetický přípravek v salonu, kde vám odborně školená kosmetička doporučí ten s obsahem nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, který bude vhodný pro každodenní domácí použití. Nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou obsahují například všechny přípravky hydratační řady české kosmetické značky Essenté,“ upozorňuje Denisa Jasinská.

Minimálně jednou za čtyři týdny je však podle odbornice také vhodné absolvovat ošetření koncentrovanou kyselinou hyaluronovou, kterou vám poskytnou v kvalitních salonech krásy.

Co možná nevíte o kyselině hyaluronové

Před desítkami let byla známá pouze tzv. vysokomolekulární kyselina hyaluronová, jež byla vhodná pro vrchní vrstvy pokožky – vytvořila hydratační film, bránila vysušování, ale do hloubky kůže se nedostala. V současné době vědci umí vyrobit její kratší řetězce a v kosmetickém světě se nejvíce používá nízkomolekulární kyselina hyaluronová, která má ochrannou-hydratační funkci ve vnějších vrstvách pokožky a zároveň dokáže proniknout do jejích spodních vrstev a příznivě ovlivňovat metabolismus buněk.

Přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou koupíte například na www.essente.cz

Zdroj: Inspirace.essen­te.cz


publikováno: 13. 11. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+