Liposukce není dieta, může ale výrazně pomoci | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Liposukce není dieta, může ale výrazně pomoci

12. 12. 2019

Dodržujete vzorný jídelníček, pravidelně cvičíte, řídíte se pravidly zdravého životního stylu, přesto jsou dokonalé nohy a vysněný vosí pas stále v nedohlednu? Tělesné dispozice, se kterými jsme se narodili, neovlivníme, ale právě liposukce nám může pomoci snadno zatočit s problémovými partiemi.

Nikdo není perfektní

Není nutné se hroutit kvůli tuku v oblasti kolen nebo vystouplému bříšku, naopak právě malé nedokonalosti dělají naši postavu jedinečnou. Na druhou stranu touha po hezkých křivkách není nic za co bychom se museli stydět, každému udělá radost, když po letech dopne svoje oblíbené kalhoty nebo ho partner pochválí kvůli pěkné postavě. Nejčastější případy, kdy liposukce pomáhá, komentuje MUDr. Jiří Bayer, přední plastický chirurg na Klinice GHC Praha.

Nemůžete se zbavit posledních centimetrů

Cvičíte jako o život, skoro si nepamatujete, jak chutná pečivo a cukr, za to v salátech máte lepší přehled než většina šéfkuchařů. Podařilo se vám už na cestě za vaší vysněnou postavou překonat několik krizí, nástrah na různých rautech a oslavách, přesto poslední tukové polštářky z boků a vnitřních stehen nemizí pryč, i když zbytek postavy vypadá jako z katalogu na spodní prádlo. Právě v takovou chvíli vám může liposukce prokázat velkou službu, protože vás během okamžiku konečně zbaví problematické partie. „Dobrým dietním režimem lze dosáhnout opravdu neskutečných výsledků, z genetického pohledu ovšem můžeme mít určitou oblast natolik odolnou, že i po pracném tvarování stačí trochu povolit v jídelníčku a ihned se vrátí do původní podoby. Odsání tuků je v tomto případě cestou, jak takový problém definitivně vyřešit,“ komentuje doktor Bayer.

Estetická tečka na kráse

Máte sebe i své tělo rádi, přesto existuje jedna věc, která vás vnitřně deptá a chcete se jí zbavit. Tukové buňky si někdy umí najít taková místa, že z nich šílíte. Ukázkovým příkladem je třeba podbradek nebo vnitřní strana kolen. Zatímco podbradek nám přidává léta i kila navíc, přestože zbytek postavy vůbec nepůsobí otylým dojmem, tukové zásoby v okolí kolen zase nechtěně dělají z našich nohou nevzhledné kůly, i když každý den poctivě běháte několik kilometrů. Nejedná se o žádné zásadní vady vzhledu, ale možnost zbavit se rychle a snadno nadobro těchto mindráků pomocí liposukce, většinou ocení všichni, kteří měli tu čest se s podobnou tečkou na kráse setkat.

Liposukce a přebytečná kůže. V čem je rozdíl?

Vaše postava vám již několik let nepřipadá úplně ideální, přestože jste zhubli na svou vysněnou váhu. Vinou omezené elasticity kůže se občas může stát, že i při nízkém procentu tělesného tuku zůstává na vaší postavě několik nehezkých převisů, které žádné cvičení nespraví, protože nesouvisí s fyzickou kondicí. Nejběžnějším případem jsou často ženy po porodu nebo věční bojovníci s váhou, kterým se silou vůle podařilo shodit větší množství kilogramů. V tomto případě vás problémů nezbaví liposukce, protože často není co odsát, ale takzvaná abdominoplastika. „Odebrání a vytvarování přebytečné kůže dokáže dostat váš vzhled na úroveň, kterou si po shazování kilogramů zasloužíte a plavkovou sezónu můžete konečně očekávat s nadšením,“ uzavírá MUDr. Jiří Bayer z Kliniky GHC Praha.


publikováno: 12. 12. 2019, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické zákroky, hubnutí

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+