Na barvě očí při líčení záleží | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Na barvě očí při líčení záleží

8. 5. 2017

Barevné spektrum očních stínů láká k experimentování stejně jako při výběru make-upu nebo rtěnek, ale v první řadě je zapotřebí přihlédnout k tomu, co nám příroda nadělila. Jinak se může stát, že budete působit jako zmalovaný obrázek. Vizážista značky Dermacol Tomáš Vida vám poradí, jak si vytvořit barevné a přitom stále vkusné líčení podle barvy vašich očí.

Výjimečná zelená

Při líčení „zelenooček“ se nemusíte vůbec omezovat a klidně můžete popustit uzdu svojí fantazii. „Je to ideální barva pro hru s kontrasty“, hovoří vizážista značky Dermacol Tomáš Vida a dodává: „Při denním líčení je vhodné použít jemné oranžové, hořčicové a pískové odstíny. Nemusíte se však bát ani zelené.“ Podle vizážisty si večerní příležitosti naopak vyžadují přidat tmavší barvy nebo perleťové odlesky, které dodají oku šmrnc a opticky ho zvětší. „Mnoho žen se bojí zkusit fialovou. Při tomto typu očí není třeba mít strach a jít směle do toho. Není proč se bát experimentovat ani s barevnými řasenkami, které se tento rok opět vrátily do módy.“ dodává Tomáš Vida.

Raději nezkoušejte: Majitelky zelené barvy očí by se měly vyhýbat tělovým odstínům.

Tip na líčení:

Na celé pohyblivé víčko a do vnitřních koutků naneste světlý stín tělové barvy. Záhyb oka následně vykreslete hnědou, kterou rozpracujte směrem ven, do ztracena. Vnější koutek vystínujte oranžovým očním stínem a černou fixou nakreslete při řasách linku. Spodní linii oka vykreslíte z vnější strany stínem tmavě zelené barvy. Na závěr zvýrazněte řasy zelenou řasenkou.

Stíny:

Tělový oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 01 – 149,– Kč

Hnědý oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 02 – 149,– Kč

Oranžový oční stín BonBon, Dermacol, č. 100 – 79,– Kč

Horní linka: Černý fix na oči Precise Black, Dermacol – 99,– Kč

Spodní linka: Zelený oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 06 – 149,– Kč

Řasy: Zelená barevná řasenka Colour Mascara, Dermacol, Petroleum – 199,– Kč

Obdivovaná modrá

Mnoho lidí považuje modré oči za nejkrásnější. „V kombinaci s opálenou pokožkou jsou modré oči nejkrásnější. Pokud při líčení použijete hnědé stíny, dosáhnete podobného efektu,“ vysvětluje Tomáš Vida. Pro modré oči je vhodná růžová, fialová nebo šedá a není třeba se bát použít ani oční stíny stejné barvy. „Vůbec přitom nemusí jít o kýčovou modrou, jakou nosily naše maminky a babičky, při širokém výběru očních stínů, které jsou dostupné, máte možnost hrát si s různými odstíny modré najednou“, dodává vizážista.

Raději nezkoušejte: Modrým očím nelichotí olivově a trávově zelená.

Tip na líčení:

Celé pohyblivé víčko, vnitřní koutek a spodní linii oka vykreslete tělovou a vnější koutek hnědou barvou, kterou rozpracujte do ztracena. Záhyb oka vykreslete modrou a také rozmažte. Při horních řasách vytvořte šedou linku. Spodní linii oka vykreslete tmavě modrou. Na závěr naneste fialovou řasenku.

Stíny:

Tělový oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 01 – 149,– Kč

Modrý oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 03 – 149,– Kč

Hnědý oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 07 – 149,– Kč

Horní linka: Šedý oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 08 – 149,– Kč

Spodní linka: Tmavě modrý oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 05 – 149,– Kč

Řasy: Fialová barevná řasenka Colour Mascara, Dermacol, Violet – 199,– Kč

Univerzální hnědá

Hnědé oči jsou nejrozšířenější a jejich majitelkám lichotí zejména zemité odstíny. „Při líčení volte především béžovou, hnědou, broskvovou a oranžovou, není třeba se bát ani zelené nebo modré, které vytvoří kontrast a vaše oči vyniknou,“ hovoří Tomáš Vida. Při večerním líčení si můžete dopřát i zlatou. „V případě očních linek však raději vsaďte na klasiku, tedy černou a hnědou, které dodají vašim očím lesk.“

Raději nezkoušejte: U hnědých očí se vyhněte tmavým odstínům. Vaše oči by působily smutně a nevýrazně.

Tip na líčení:

Na celé pohyblivé víčko naneste stín tělové barvy. Do záhybu a vnějšího koutku oka aplikujte tmavě modrý stín, který precizně rozpracujte do ztracena. Na linku použijte královskou modrou. Spodní víčko vystínujte světle modrou a zvýrazněte šedou. Horní řasy zvýrazněte fialovou a spodní zelenou řasenkou.

Stíny:

Tělový oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 01 – 149,– Kč Tmavě modrý oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 05 – 149,– Kč

Horní linka: Modrý oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 04 – 149,– Kč

Spodní linka: Šedý oční stín a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol, č. 08 – 149,– Kč

Řasy: Fialová barevná řasenka Colour Mascara, Dermacol, Violet – 199,– Kč Zelená barevná řasenka Colour Mascara, Dermacol, Petroleum – 199,– Kč

www.dermacol.cz

www.dermacol50.cz

www.facebook.com/der­macol.cz.sk http://blog.der­macol.cz/

www.instagram­.com/dermacol_cz_sk

www.youtube.cz/Der­macol CZ & SK


publikováno: 8. 5. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: dekorativní kosmetika, drogerie, krása, oči

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+