Růžový říjen: PAUL MITCHELL® a Mamma HELP proti rakovině prsu | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Růžový říjen: PAUL MITCHELL® a Mamma HELP proti rakovině prsu

6. 10. 2017

Nejde jen o krásu, ale také o společenskou zodpovědnost: neoficiální motto vlasové kosmetiky PAUL MITCHELL® platí nejen v říjnu. PAUL MITCHELL® spojuje své síly s organizací Mamma HELP pravidelně a říjen je jen dalším pokračováním celoroční podpory.

Včasné odhalení výrazně zvyšuje šanci na úplné vyléčení

Podle mezinárodních statistik je právě rakovina prsu nejčastějším typem rakoviny u žen, v průběhu života se s ní setká až osmina z nich. I když se riziko s věkem zvyšuje, týká se nemoc všech věkových kategorií a nikdy není příliš brzo na prevenci. Včasné odhalení výrazně zvyšuje šanci na úplné vyléčení.

Pinktober

Právě na říjen připadá měsíc informovanosti o rakovině prsu Pinktober. Smyslem je nejen zvýšit u žen povědomí o tomto onemocnění a inspirovat je, aby nezanedbávaly preventivní prohlídky, ale i věnovat výtěžek z kampaně na dobrou věc. PAUL MITCHELL® se proto znovu zapojí a 10 Kč z prodeje každého produktu PAUL MITCHELL® v měsíci říjnu, opět věnuje organizaci Mamma HELP.

Pinktober s Mamma HELP

V Česku se PAUL MITCHELL® už poněkolikáté spojí s neziskovkou Mamma HELP, která od roku 1999 ženy s diagnostikovanou rakovinou prsu sdružuje. Onkologickým pacientkám i jejich rodinám nabízí praktickou i psychickou podporu, profesionální zázemí, možnost získat důležité informace a zároveň mimořádně osobní přístup. To skrze síť poraden, kde se o ně postará šestapadesát „mammahelpek“, proškolených terapeutek, které si zkušeností samy prošly.

Mamma HELP během celého roku přichází s preventivními a edukativními projekty jako například Říct to dětem, Holky, už mi zase chutná! nebo Udělej uzel! Po celý rok také provozuje bezplatné poradenství po telefonu – HELP LINE AVON PROTI RAKOVINĚ PRSU, které jen během roku 2016 využilo 6 305 žen.

V říjnu spolupracuje s celou řadou firem, které jí věnují určité procento zisku z prodaných produktů nebo služeb. „Jsme rádi, že společností, které nás podporují, stále přibývá. Máme podporu nejen z řad kosmetických či potravinářských firem, ale třeba i vinařství, hotelů, cukráren, dokonce kadeřnického salonu,“ říká PR manažerka Mamma HELP Jana Kročáková. „Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce např. s Hard Rock Café nebo školou Michael,“ dodává.

Na provoz center v Praze, Brně, Plzni, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Zlíně a Přerově může v průběhu října přispět také každý zákazník nebo zákaznice značky PAUL MITCHELL®. Deset korun z každého prodaného produktu značky poputuje přímo k organizaci.

PAUL MITCHELL® pomáhá i klientkám

Samy klientky Mamma HELP, které mají za sebou chemoterapii, si produkty z nabídky PAUL MITCHELL® chválí. Oblíbily si hlavně šampon, kondicionér a tonikum z řady Tea Tree Scalp Care, která díky přírodnímu komplexu Regeniplex® pomáhá zabránit řídnutí vlasů a obnovit jejich růst. Klinická studie prokázala, že Tea Tree Scalp Care při pravidelném používání vlasy posílí a dodá jim viditelný objem.

Nině Roušové řadu doporučily přímo terapeutky v Mamma HELP centru. „Po ukončené chemoterapii jsem se těšila, až mi začnou opět růst vlasy. Okolí mi zdůrazňovalo, že mi vyrostou vlasy krásnější, pevnější a hustší. V mém případě tomu tak bohužel nebylo. Rostlo mi takové chmýříčko, které ne a ne zhoustnout,“ vzpomíná. Přípravky Tea Tree Scalp Care používá dva měsíce a už si začala všímat pozitivních změn: „Zdá se, že jednotlivé vlasy jsou pevnější, tím pádem vypadají celkově hustší.“

Fanynkou řady je i Štěpánka Štěpánková. „Po prodělané léčbě jsem již sedmnáct let. Protože jsem pokračovala i v hormonální léčbě, vlasy mi zůstaly velmi jemné a nepoddajné. Hodně se řídím pocity, a co se týkalo vzhledu, cítila jsem se kvůli tomu velmi neupravená, kolikrát se mi nechtělo ani hezky oblékat. Celou dobu jsem navíc měla problém sehnat kadeřnici, která by si s tak jemnými vlasy poradila,“ vysvětluje Štěpánka.

„Po použití přípravků PAUL MITCHELL® Tea Tree Scalp Care se vlasy lépe upravují, snáze se udržují, stačí jen trochu vyfoukat a účes drží po celý den. Vlasy nejsou těžké a mám pocit, že se ani tolik nemastí.“ Zlepšující se stav vlasů ji prý inspiroval i k tomu, aby se znova začala hezky oblékat a celkově se o sebe více starat. „Největší radost mi udělalo, když mi kolegyně v práci říkaly, že se mi do vlasů začíná vracet barva,“ dodává Štěpánka.

TEA TREE anti-thinning Shampoo 300ml – 675 Kč Barvostálý, šetrně ošetřuje nečistoty a díky směsi Regeniplex (švestka, květ jetele, kurkuma atd..) stimuluje pokožku hlavy.

TEA TREE anti-thinning Conditioner 300ml – 745 Kč Lehký kondicionér rozplétá jemné a křehké vlasy, aniž by je zatěžoval.

TEA TREE anti-thinning Tonic 100ml – 1 250 Kč Sprej na pokožku hlavy, který zajistí optimální prostředí pro hustší, silnější.


publikováno: 6. 10. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: rakovina, vlasy

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+