Technologie PLEX zajistí zdraví barveným vlasům | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Technologie PLEX zajistí zdraví barveným vlasům

22. 2. 2017

Nová technologie Omegaplex v barvách Schwarzkopf Color Expert, s níž přichází společnost Schwarzkopf & Henkel, zajistí, že vlasy mohou být obarveny, aniž by byly dlouhodobě poškozeny. V segmentu vlasové péče je novinkou produktová řada Gliss Kur Fiber Therapy, která dokáže díky podobné technologii výrazně regenerovat a posilovat poškozené vlasy.

Revoluce v péči o vlasy a barvení

PLEX technologie byly dosud k dostání pouze v kadeřnických salonech, kde v posledních několika málo letech způsobily doslova revoluci v péči o vlasy a barvení. Do povědomí vešly zejména díky celebritám jako je Kim Kardashian, Gwyneth Paltrow, Jennifer Lopez a mnoha dalším. Zadáte-li do vyhledávače slovo „Olaplex®“, najdete neuvěřitelných 4,9 milionu výsledků, mezi nimiž nechybí fotky milionů nadšených uživatelů, kteří na tuto technologii nedají dopustit. Dokazuje to, že tato nová technologie není jen dalším z mnoha trendů, ale doslova vlasovou revolucí, která dobývá svět.

  • Produkty Schwarzkopf Color Expert využívají Omegaplex, technologii proti lámavosti vlasů ve třech krocích: Sérum proti lámavosti vlasů (č. 1) se přímo míchá s barvou a chrání vlasové vlákno. Balzám (č. 2) se používá po obarvení k uzavření vlasu a regenerační péče (č. 3) se používá po třech týdnech k další péči o vlasy.

Výrazné zlepšení kvality vlasů po několika použitích

Kadeřníci celebrit a vlasoví guru, kteří jako první nové výrobky testovali, byli o jejich efektu přesvědčeni hned od začátku – a nový trend salonů byl na světě. Je těžké tomu uvěřit, ale je to tak. Kadeřníci a jejich zákazníci si všimli výrazného zlepšení kvality vlasů hned po několika málo použitích. Vůbec poprvé mohou být nyní vlasy během barvení posíleny a pravidelné používání produktů vlasové péče může vést k dlouhotrvající regeneraci poškozených míst.

Divize Schwarzkopf Professional již tuto novou technologii uvedla ve svých salonech s řadou Fibreplex. Nyní přichází na řadu i maloobchodní sítě. Tam bude technologie k dispozici pod názvem OMEGAPLEX v nové značce vlasových barev Schwarzkopf Color Expert a v nové řadě vlasové péče Gliss Kur Fiber Therapy. Jde o nejnovější inovaci specialistů Gliss Kur, která přináší unikátní Plex technologii do vašich domovů dosud dostupnou pouze v salonech. Řada Gliss Kur Fiber Therapy nabízí kromě čistícího, regeneračního šamponu a balzámu také expresní regenerační balzám pro lepší poddajnost vlasů, regenerační masku, která hloubkově vyživuje a hýčká vlasy a olejový sprej nabízející jemnost a lesk.

Jak technologie Plex funguje?

Naše vlasy se skládají z vnější vrstvy kutikuly a kortexu s vlasovými vlákny uvnitř. Stabilitu a sílu vlasu ovlivňují jemné spoje vlasových vláken – vlasové vazby či mikropojiva. Ty drží vlasová vlákna pohromadě. Existují tři typy vazeb: disulfidové, vodíkové a vazby na bázi iontových solí. První typ je v tomto případě obzvlášť důležitý, protože se poškozuje během barvení, teplem (například při žehlení vlasů), UV zářením a dalšími nežádoucími vlivy.

Dlouhodobě posiluje a tvaruje vlas

Po mnoha letech výzkumu objevili vědci novou látku, která poškození vlasů zastavuje. A následně vyvinuli produkt bez silikonu a oleje, který znovu spojí vlasová vlákna a vytvoří iontové vazby. Tato aktivní ingredience použitá v produktech vlasové péče znovu spojuje vlasové proteiny a dlouhodobě posiluje a tvaruje vlas. U vlasových barev je to kombinace kyseliny jantarové, aminokyseliny a hybridních polymerů, jež chrání vazby před poškozením během barvícího nebo zesvětlovacího procesu, a umožňuje tak, že vlasy zůstanou neporušené. Po barvení jsou vlasy uhlazené a silné.

  • Vlasové barvy a produkty vlasové péče s technologií Omegaplex jsouk dostání od února 2017.

publikováno: 22. 2. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: drogerie, krása, vlasy

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+