Uhaste žízeň pokožky důslednou péčí | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Uhaste žízeň pokožky důslednou péčí

18. 8. 2017

Léto je v plném proudu a s přibývajícími stupni na teploměru pokožka trpí. Kdo by neznal ten nepříjemný pocit napnuté a zarudlé kůže s nepěknými šupinkami. Zdravá pokožka obsahuje až 80 % vody, v létě vlivem horka a sucha ale může ztratit až 30 % hydratace. Její regenerace trvá 26–28 dní. Uhaste žízeň pokožky důslednou péčí a udržte ji pružnou, krásnou a hlavně zdravou. Kdy jindy vystavit šťavnatou pokožku políbenou sluncem na odiv, když ne v létě?

Pokožka chrání tělo před vnějšími vlivy

Krásným úkolem pokožky je vypovídat příběh půvabu. Nenahraditelnou vlastností, na kterou ale často zapomínáme, je její schopnost naše tělo chránit před vnějšími vlivy. Zejména v létě je však zásadně ohrožována dehydratací, která znesnadňuje její správné fungování a dokáže řádně znepříjemnit život. Dehydratace se projevuje nepříjemným pnutím, zarudnutím kůže a nepěknými šupinkami. Prevencí je pravidelná a důsledná péče o celé tělo pomocí hydratačních krémů a mlék. Aby byla kůže vláčná z obou stran, je nezbytné ji hydratovat také zevnitř. Právě jejím prostřednictvím se denně vyloučí v průměru až 0,5 litru vody. Proto je třeba dbát na dostatečný pitný režim. Ten se pozitivně promítne nejen do stavu pokožky, ale i celého organismu.

Péče na prvním místě

Krásná a zdravá pokožka je naší vizitkou. To platí zejména v letních měsících, kdy se odhalujeme a necháváme naši kůži na odiv. Vlivem horkého počasí pokožka žízní a je potřeba se o ni důsledně starat. Dopřejte své kůži péči a po každé koupeli sáhněte po kvalitní hydrataci. Vaše pokožka ocení voňavou dávku vláhy v podobě tělových mlék s jemnou strukturou, která pomohou kůži regenerovat a navrátit svěží vzhled. Do pokožky se vám zapíše jen to krásné s tělovými mléky Indulona měsíčková, olivová, meruňková nebo s tradiční Indulonou Original.

Bronzová, ale stále svěží a zdravá

Při opalování slouží kůže jako štít, který nás chrání před vlivy okolního prostředí. Pokožku celého těla je proto nutné chránit SPF faktorem a následně promazávat. Pokud dojde k podráždění od sluníčka, sáhněte po krémech s uklidňujícím účinkem. Skvělým pomocníkem bude například měsíček lékařský, který pokožku zklidňuje, regeneruje, poradí si se začervenáním a povrchovými poraněními. Je obsažený například v měsíčkové produktové řadě značky Indulona s obsahem glycerinu a vitaminu E.

Také chlad škodí

V létě není pokožka ohrožena jen vlivem horka. Na dehydrataci kůže se podílí i klimatizace, která běží v letních měsících na plné obrátky. Krásně zchladí tělo i mysl, ale pokožce ubírá vláhu i půvab. Klimatizaci se nevyhneme ani během cestování, zejména v letadle. Pokožku tak během cest nezapomínejte opečovávat a mějte po ruce cestovní balení hydratačního krému. Dostatečnou péči můžete pokožce dopřát i s pomocí základního krému, kterému věříme již desítky let. Cestovní balení (75 ml) Indulony Original se vejde do každé kabelky či příručního zavazadla. Během cest bude pro vaši pokožku hydratačním pohlazením.

Tělové mléko Indulona meruňková se zjemňujícím účinkem je to pravé pro citlivou pokožku políbenou sluncem. Jemná struktura tělového mléka se výborně roztírá a vstřebává. Obsahuje meruňkový olej, který je bohatý na vitaminy skupiny B. Díky antioxidačním účinkům působí proti stáří a pokožce dodává zářivý, zdravě vypadající vzhled. Jeho magická meruňková vůně pokožku nádherně rozvoní.

www.indulona.cz


publikováno: 18. 8. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+