Začněte s čistým štítem aneb jak zlepšit péči o pleť | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Začněte s čistým štítem aneb jak zlepšit péči o pleť

23. 1. 2017

Leden je měsíc, kdy si dáváme novoroční předsevzetí a začínáme s čistým štítem. Jsme plně namotivováni a odhodláni k pozitivním změnám. Máme v plánu jíst zdravěji, více cvičit či přestat s menšími či většími zlozvyky.

Pokožka je v zimě mnohem citlivější

Ve svých předsevzetích bychom měli myslet i na svou pleť, a právě teď v zimě je ideální období, kdy bychom je měli začít plnit! Už jen proto, že pleť v tomto období trpí vlivem větru a mrazu, které ji vysušují, nesvědčí jí ani přechod z venkovního do vytopeného prostředí uvnitř budov. Proto bývá pokožka v zimě mnohem citlivější než jindy a zasluhuje si tedy speciální péči. Jacquie Carterová, beauty expertka společnosti Herbalife, vám nabízí několik praktických rad, které vám pomohou nejen zlepšit vzhled pleti, ale zároveň pozvednou vaše sebevědomí. A stačí k tomu skutečně málo – jen trocha času a trpělivosti při dodržování následujících tří kroků:

Vyspěte se do růžova

Kvalitní noční spánek má obrovský přínos pro tělo i mysl. Pokud se dostatečně nevyspíme, můžeme trpět podrážděností a celkovou únavou. Mnohé studie uvádějí, že nedostatek spánku může ovlivnit naši hmotnost nebo dokonce i paměť a imunitní systém. I pro náš fyzický vzhled je spánek nesmírně důležitý. Jeho dlouhodobý nedostatek způsobuje rychlejší stárnutí kůže. U problematické pleti to pak vede ke zhoršení projevů například akné nebo ekzému. Neodpočatá pleť působí unaveně, je dehydratovaná, mdlá a vrásky jsou na ní o dost patrnější. Kvalitní spánek uvolňuje obličejové svaly, což pomáhá vyhladit jemné kontury a vrásky. A konečně – blahodárný spánek přináší dobrou náladu a ta se na našem celkovém vzhledu projeví vždycky.

Hydratujte pleť a pokožku těla každý den

Tento krok vám nezabere ani pár minut, přesto budou výsledky znát velmi rychle. Nejlepší je pleť namazat hned po horké sprše nebo vaně, kdy je ještě vlhká a mnohem lépe vstřebá potřebné živiny. Hydratační krémy jsou pro pokožku lékem, a to obzvlášť v zimě. Dávejte však pozor na dlouhé sprchy a použití obyčejného mýdla, které pokožku vysušuje. Po koupeli volte výživné krémy s ochranným faktorem 30 a s UVA a UVB ochranou. I zimní sluníčko totiž může na pokožce způsobit velké škody. Nezapomínejte si důkladně namazat i kůži chodidel, kolen, loktů a rukou, která vysušováním trpí asi nejvíce. A na obličej používejte pouze speciální pleťové krémy, nikoli tělové.

Základem péče by měl být také oční krém

Oční krém okolí očí rozzáří a zabrání tvoření mimických vrásek. Jacquie Carter k tomu dodává: „Nezapomeňte, že nejdůležitějším krokem v péči o pleť je její důkladné vyčištění. Když tento krok přeskočíte, budou vám veškeré kosmetické přípravky k ničemu. Nejzásadnější je ranní a večerní čištění. Čištění je nesmírně důležité, jelikož odstraňuje nečistoty, odumřelé buňky a kožní maz. Večer začínejte vždy odlíčením, poté můžete nanést pleťovou masku (nanejvýš dvakrát týdně), následně pleť dočistěte pomocí tonica nebo micelární vody a nakonec naneste oční a noční krém. Ráno vedle vyčištění svou pleť opláchněte chladnou vodou, která kůži prokrví a zatáhne póry. Dále na pleť naneste oční krém nebo gel a také denní krém.“

Pečující přípravky není dobré takzvaně vrstvit

Jejich jednotlivé účinky se totiž mohou přebíjet. Bohatě vám tedy stačí čistící přípravek v podobě odličovacího mléka, gelu či micelární vody, pleťová maska, oční krém a denní a noční pleťový krém. Důležité je, aby žádný z těchto přípravků neobsahoval alkohol.


publikováno: 23. 1. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+