Zatočte s kruhy pod očima | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Zatočte s kruhy pod očima

8. 2. 2018

S přibývajícími léty se jemná kůžička pod očima ztenčuje, žilky více prosvítají, a to způsobuje nerovnost v pigmentaci. Výsledkem bývá více tmavých stínů v očním okolí. Důležité je podle odborníků kůžičku v okolí očí znovu vyplnit. A právě tady by mohly pomoct hydratační oční krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost.

Není to alergie?

Ještě dříve, než se začnete pídit po kosmetických přípravcích, zaměřte se na to, zda ve vašem případě nemohou být příčinou tmavých kruhů pod očima například alergie. Pozorujte, v jakém období se objevují, zda se nejedná o čas, kdy kvetou určité rostliny. Nepříjemné svědění nás totiž vede ke zvýšenému mnutí očí, a to pak může způsobovat otoky a dráždit pokožku v okolí očí. V takovém případě na nic nečekejte a navštivte lékaře, protože nejspíš bude zapotřebí začít řešit vaši alergii medikamenty. Stav očního okolí se po jejich nasazení zpravidla velmi brzy zklidní a zlepší. Teprve pak začněte s výběrem správného očního krému.

Analýza pleti se vyplatí

Na trhu existuje řada přípravků proti kruhům pod očima. Buďte ale opatrná a pečlivě si prostudujte jejich složení. Retinoid, kyselina alfa hydroxy a také velké množství vitamínu C sice v boji proti tmavým kruhům pomáhají, zároveň ale mohou jemnou a citlivou pokožku v oblasti očí podráždit. Efekt tak může být zcela opačný! A pozor: Oční krém, který perfektně vyhovuje vaší kamarádce, nemusí být tím pravým pro vás, i když je kvalitní. „Nevíte-li si rady, obraťte se na odborníka a nechte si udělat analýzu pleti. Budete tak přesně vědět, jak je vaše pleť hydratovaná a na jaké nedostatky se zaměřit. Určitě bychom měli vybírat takový oční krém, který je šetrný, nedráždivý – určený pro velmi citlivou pleť. Vhodné jsou hydratační oční krémy s peptidy, které dokážou pokožce znovu dodat pevnost a pružnost,“ vysvětluje kosmetička Lucie Karlíková, která svými radami přispívá na blog o péči o pleť Inspirace.essen­te.cz

Tip kosmetičky: oční krém Essenté Intenzivní je určený pro každodenní péči o citlivou oblast kolem očí. Díky unikátní kombinaci peptidů redukuje tvorbu vrásek, zmírňuje otoky a oční váčky a zesvětluje tmavé kruhy pod očima. Oční okolí rozjasňuje, odstraňuje stopy únavy a vyčerpání, navrací unaveným očím svěží a odpočatý vzhled. Krém výrazně zlepšuje pevnost i pružnost pokožky, hydratuje ji a bojuje proti předčasnému stárnutí pleti. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží. Stačí ho rovnoměrně nanést a lehce vmasírovat. Po chvíli můžete obličej bez problémů nalíčit. Krém je vhodný jako denní i noční krém a lze ho také použít pro ošetření okolí rtů.

Koupíte ho na www.essente.cz za 643 Kč.

Zdroj: Inspirace.essen­te.cz


publikováno: 8. 2. 2018, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+