Zbavte se kruhů pod očima | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Zbavte se kruhů pod očima

31. 10. 2019

Pokožka kolem očí volá po intenzivní péči. Nepodceňujte to, mohlo by vás to později mrzet. Je totiž velmi citlivá a vlastně nejtenčí na celém obličeji, a proto vyžaduje vaší velkou pozornost. Vhodné je používat speciální kosmetiku.

Mějte oči dokořán

Kolem očí má kůže méně mazových a potních žláz, snadnějí se vysuší, ztrácí dříve pružnost, je náchylnější a vyžaduje tak speciální péči. Právě zde se objeví první jemné vrásky už kolem třicítky a bez pravidelné a vhodné péče se „zub času“ projeví nejvýrazněji. Navíc se mohou pod očima vytvářet tmavé kruhy a pokožka v okolí očí může být povislejší.

Pozor na zdraví

Na vzniku kruhů pod očima se podepisuje také nezdravý životní styl, dědičnost, stres, kouření, nedostatek spánku ale i hormonální výkyvy či nejrůznější onemocnění. Může jít o chudokrevnost, poruchy mízního a cévního řečiště, štítné žlázy, jaterní či žaludeční potíže či alergie.

Boj s kruhy pod očima je jistě během na dlouhou trať, ale při správné péči a zlepšení životosprávy postupem času uvidíte výrazné zlepšení.

Jak se můžete bránit?

Základem správné péče o oční okolí je důkladné a jemné odlíčení. Používejte speciální přípravky, kterými pokožku i řasy nejen důkladně odlíčíte, ale také nepodráždíte oči. Na závěr můžete pleť opláchnout čistou vodou, případně mycí emulzí.

Naneste pak kvalitní oční krém, který se rychle vstřebá a bude mít dobré hydratační účinky. Poskytne úlevu unaveným očím, a ráno poslouží i jako výborný podklade pod make-up. Účinné látky pomáhají zlepšit nejen pružnost a pevnost pleti, ale zároveň zmírňují otoky, váčky pod očima a zesvětlí tmavé kruhy.

Náš tip: Skvělým bojovníkem proti stárnutí pleti v oblasti očí je Vichy Slow Age oční péče. Tento oční krém pomáhá zmírnit viditelnost otoků, tmavých kruhů pod očima a jemné vrásky. Hydratuje kontury očí, které jsou pak vyhlazenější a rozjasněnější.

Přírodní a inovativní ingredience krému Vichy Liftactiv oční poskytují prevenci a později i korekci projevů stárnutí pleti s dlouhotrvajícím liftingovým efektem ženám od 40 let a těm, které mají citlivé oči. Používá se na oční okolí, vrásky, víčka, tmavé kruhy a váčky pod očima. Textura krému je velmi jemná a nezanechává mastnou stopu.

Jak zamaskovat kruhy pod očima?

Důležitý je také výběr správného odstínu make-upu, abyste problém ještě nezvýraznili.

Náš tip: Pro všechny typy pleti je určen VICHY Dermablend korekční make-up odstín 45 (GOLD). Jemná textura zajišťuje snadné roztírání a perfektní splynutí s pletí a krytí po dobu více než 16 hodin. Make-up sjednotí barevný odstín pleti a dokonale přeryje pupínky, žilky či kruhy pod očima. Hydratuje pokožku obličeje po celý den. Pleť je zářivá, vláčná. Korekční make-up má hypoalergenní složení s vysokou tolerancí pro citlivou pleť.

  • Jak se tedy zbavit kruhů pod očima? Změňte životní styl, zkuste žít co nejzdravěji, používat správné krémy určené přímo na péči o oční okolí, dopřejte si případně speciální masáže a návštěvu u kosmetičky.

publikováno: 31. 10. 2019, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, oči, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+