Zimní péče o pokožku a hýčkání pro krásu | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Zimní péče o pokožku a hýčkání pro krásu

27. 2. 2018

Mrazivé zimní období dává naší pokožce pořádně zabrat. Nepříjemné pnutí, drobné prasklinky nebo začervenání – tomu všemu jde předcházet správnou péčí. Udržet si krásnou a zdravou pokožku můžeme i v zimě jejím hýčkáním krémy s mastnější strukturou a regeneračními schopnostmi. Uzamkněte v pokožce kouzelný půvab a volte produkty, na které ženy i muži spo­léhají už 70 let.

Větší riziko podráždění

Nepřítelem číslo jedna jsou pro kůži nepříznivé povětrnostní vlivy a chlad. Jednou zapomenuté rukavice se mohou citelně i viditelně projevit. „V zimním období je třeba na péči o pokožku důsledně dbát, vhodné jsou mastnější krémy, které vytvoří potřebnou ochrannou bariéru. Právě studený vítr, chlad a mráz mohou být velmi dráždivé např. pro nechráněnou pokožku rukou. Není-li pokožka adekvátně chráněna, důsledkem může být zvýšená suchost, zarudnutí a nepříjemné popraskání kůže, tomu všemu lze předcházet správnou péčí,“ říká dermatoložka MUDr. Helena Jančová z dermatologické ordinace Polikliniky profesora Řeháka na Praze 5.

Pečujte o ochran­ný film pokož­ky

„Zvýšenou pozornost by pokožce měli věnovat lidé, kteří ji vystavují nepříznivým vlivům. Stejně tak ale i lidé, kteří si potřebují mýt častěji ruce či jsou zvyklí na pravidelné koupele, pobyty v bazénu apod. Vlivem těchto faktorů může docházet k nadměrném smývání ochranného kožního filmu. Dojde-li ke kombinaci špatné péče v rizikových obdobích, pokožka trpí. Základem správné péče jsou krémy a případně tělová mléka, která jsou nedráždivá a nealergizující,“ vysvětluje MUDr. Helena Jančová. Pro péči o pokožku sužovanou větrem a mrazem volte mastnější krémy s texturou voda v oleji (např. Indulona Original). Pokožku dokonale vyživí, obnoví její přirozenou krásu a olejové složení navíc zajistí, že krém na pokožce po přechodu do teplot pod nulou nezačne přirozeně mrznout.

Péče jako záruka

Věnujte své pokožce pozornost a opečovávejte ji nejen zvnějšku ale i zevnitř. O pokožku rukou pečujte v průběhu celého dne, jste-li náchylní k vysušování, pak i po každém mytí. Intenzivní péči si dopřejte například s Indulonou rakytníkovou. Krém s výjimečně vysokým obsahem rakytníkového oleje pozitivně ovlivňuje růst tkáně a při vzniku drobných odřeninek nebo v důsledku dehydratace pokožky poskytuje vysoce regenerační a hojivý účinek. Po večerní koupeli uvolněnou pokožku hýčkejte tělovými krémy nebo mléky (co třeba tělovým mlékem Indulona měsíčková či Indulona olivová). Ani v zimě nezapomínejte na pitný režim, dokáže pozitivně ovlivnit stav naší kůže.

Hebkost kůže miminka i dospělého

Pro péči o pokožku malých i dospělých volte modrou řadu krémů a tělových mlék Indulona Original. Obnovuje bariérové funkce kůže a chrání ji před vnějšími vlivy. Unikátní složení voda v oleji navíc v zimním období zajistí, že krém v mrazivém počasí nezačne mrznout. Pokožce dodává pružnost, pevnost a přirozenou vláčnost. Všestranná péče Indulony Original v loňském roce získala atest a je vhodná i pro péči o nejjemnější dětskou pokožku. Nezaměnitelná vůně vás navíc na moment přesune zpátky do dět­ských let.

www.indulona.cz,

FB: Indulona CZ,

Instagram: indulona_official


publikováno: 27. 2. 2018, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+