Mobilní aplikace ulehčí život nemocným s lupénkou | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Mobilní aplikace ulehčí život nemocným s lupénkou

11. 4. 2014

Zajímavý projekt, který neobvyklým způsobem upozorňuje na situaci pacientů s lupénkou, spouští nyní Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Od 1. dubna mohou pacienti využívat chytrou mobilní aplikaci, která obsahuje praktické tipy a doporučení, jak lépe úskalí nemoci překonávat. Pacienti určitě ocení i možnost zaznamenávat svůj zdravotní stav pomocí jednoduché „diagnostické pomůcky“. Ti, kteří si stáhnou aplikaci do svého chytrého telefonu, nebo se zaregistrují na navzdy.info.cz, mají navíc šanci vyhrát týdenní pobyt v lázních zaměřených na léčbu lupénky nebo jiné zajímavé ceny.

Nadějí je biologická léčba

Lupénka – psoriáza je geneticky podmíněné onemocnění a jen v České republice jím trpí více než 200 tisíc lidí. Trpí je v tomto případě slovem na svém místě, protože lupénka razantně zasahuje do všech oblastí života – od fyzické bolesti přes psychickou újmu až po ovlivnění pracovních i partnerských vztahů. Biologická léčba je jednou z nejmodernějších metod, jakou lékaři mohou nemocným s lupénkou nabídnout. Pro mnohé těžké psoriatiky, jimž klasická léčba nepomáhá, je nadějí na zlepšení stavu.

Další zdravotní potíže

Lupénka není jen kosmetický problém, ale přináší řadu dalších zdravotních potíží. Psoriatici mají vyšší sklon k onemocnění cév, je u nich vyšší riziko vzniku diabetu a hrozí jim vyšší riziko srdečního selhání či vzniku náhlé mozkové příhody. Lupénka může vest až k invaliditě. Průzkumy uvádějí, že toto onemocnění nejenže snižuje kvalitu života, ale život i výrazně zkracuje a to o 3,5 až 4,5 roku.

Více informací najdete na www.navzdy.info/


publikováno: 11. 4. 2014, v rubrice Medicína
Štítky: akce, biologická léčba, lupénka, nemoci

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+