Naučte se samovyšetření prsu v BENU academiích | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Naučte se samovyšetření prsu v BENU academiích

4. 10. 2018

Karcinom prsu je závažný zdravotní problém, který může mít kritické následky. V průběhu života jím onemocní každá 8. až 12. žena. Vznik nádoru způsobuje abnormální růst buněk prsní tkáně a jejich nekontrolované dělení. Ročně je nahlášeno více než 7 000 těchto onemocnění, přičemž prudký vzestup jeho výskytu nastává po 45. roce života. Počet ohlášených onemocnění bohužel stoupá, ale díky včasnému záchytu ale úmrtnost neroste.

BENU Academia je vzdělávací projekt pro veřejnost

BENU Academia rozšiřuje možnosti poradenství lékáren BENU. Jeho prostřednictvím se zájemci dozvídají bližší informace o zdravém životním stylu, prevenci a možnostech léčby rozličných zdravotních problémů. Ve spolupráci se známou pacientskou organizací Mamma HELP během října probíhá v BENU Academiích série přednášek o problematice karcinomu prsu a možnostech samovyšetření. Na originálním 3D modelu si také můžete vyzkoušet toto vyšetření provést pod kontrolou odborných školitelek z Mamma Helpu.

Samovyšetření prsu je jedním z preventivních úkonů, který může pacientku dostat včas k lékaři a umožnit tak zahájit úspěšnou léčbu, při které nemusí dojít k obávanému odnětí celé prsu a léčba může být méně zatěžující.

Chcete na kurz?

Na kurzy je možné přihlásit se buď pomocí webového formuláře na adrese www.benu.cz/benu-academia nebo přímo v lékárně. Kurzy jsou samozřejmě zdarma, ale registrace je nutná z důvodů omezené kapacity míst – na každý kurs se vejde cca 20 lidí. Nejbližší říjnové kurzy v BENU Academiích budou probíhat v Praze, Hradci Králové, Jičíně, Chebu, Příbrami, Prostějově, Otrokovicích či Dobřichovicích. Konkrétní data a další informace najdete na výše uvedeném odkazu.

Tak milé dámy neváhejte a učiňte důležitý krok k péči o své zdraví!


publikováno: 4. 10. 2018, v rubrice Medicína
Štítky: prevence, prsa, rakovina

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+