Získejte předvánoční prevenci! | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Získejte předvánoční prevenci!

26. 11. 2018
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Antibiotika zabírají na onemocnění bakteriálního původu.

Výherci: Zdeněk Kápička, Michaela Vršecká,Zdeňka Kalašová

Období před Vánoci je čas lásky, rodinné pohody a radosti. Je ale také sezónou stresu, chladného počasí a trávení dnů v přeplněných obchodních centrech. Naše tělo se musí obrnit nejen vůči frontám a boji s pošťáky kvůli nedodanému dárku pro babičku, ale také proti různým virům a bakteriím. Že nemáte čas jít ani k doktorovi? Domácí diagnostika Veroval může pomoci rozeznat, zda je to opravdu nutné či nikoliv.

Domácí testování

Pacienti mají stále větší zodpovědnost za své zdraví, a přestože domácí diagnostika nenahrazuje péči lékaře, lze s její pomocí vysledovat nejen přítomnost onemocnění, ale také jeho průběh. Domácí testy jsou novým trendem v péči o zdraví, který podá základní informace o zdravotním stavu rychle, spolehlivě a kdykoliv v pohodlí domova.

Zbytečná a nepotřebná léčba antibiotiky

V chladném prosincovém počasí je naše tělo náchylné k nemocem, a ne vždy jsme schopni se náležitě vyléčit. Velice často raději problém „přechodíme“ či se ho rozhodneme sami léčit, což mnohdy může přerůst v mnohem větší zdravotní komplikace. Často však pouhá pomoc z lékárny postačí. Jak ale poznat, kdy je potřeba navštívit lékaře a nechat si předepsat antibiotika? Vyzkoušejte domácí test CRP od značky Veroval. Test CRP indikuje původ onemocnění a zjistí tak, zda jsou antibiotika nutná či nikoliv.

Zánět močových cest – je potřeba vždy vyhledat lékařskou pomoc?

Dalšími častými problémy, které mohou zejména ženy v předvánočním shonu skolit, jsou bolesti v podbřišku, časté močení, pálivá a řezavá bolest, případně také krev v moči – to všechno jsou příznaky zánětu močových cest. „Zánět močových cest a měchýře je velmi nepříjemný, pokud se však zachytí včas, je velmi dobře léčitelný. Proto by měla v případě pozitivního výsledku rozhodně následovat návštěva lékaře, který stanoví další kroky a léčbu,“ říká Jana Hraběová, produktová manažerka společnosti HARTMANN – RICO.

Domácí test

Každý domácí test obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Můžete se navíc podívat na instruktážní videa ke všem nabízeným testům, která naleznete na webu www.veroval.cz či na YouTube kanálu společnosti HARTMANN – RICO.

Soutěžní otázka

Kdy zabírají antibiotika?

a) na onemocnění virového původu

b) na onemocnění bakteriálního původu

Dva výherci, kteří do 12. 12. 2018 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží dva domácí testy od značky Veroval. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením domácí testy.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 26. 11. 2018, v rubrice Medicína
Štítky: nemoci

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+