Zubní implantáty nahradí chybějící zuby a obnoví funkčnost chrupu | Medicína | Trendy zdraví

Hlavní strana » Medicína » Článek

Zubní implantáty nahradí chybějící zuby a obnoví funkčnost chrupu

20. 11. 2017

Zubní implantáty byly dříve složitým a drahým řešením. V dnešní době jsou jedním z nejšetrnějších a nejestetičtějších řešení náhrad zubů. O zuby lze přijít jednoduše – nedostatečnou péčí, následkem úrazu nebo přirozeně. Moderní stomatologie nabízí řešení – zubní implantáty, které chybějící zuby v plném rozsahu nahradí a obnoví tak funkčnost chrupu.

Nahradí i několik zubů

Zubní implantáty mohou nahradit nejen jeden chybějící zub nebo jeho část, ale i několik zubů. Zabraňují redukci kosti a tvoří pevný bod pro další protetická řešení – korunky, můstky nebo snímací náhrady. Implantát je titanový šroub, který se malým operačním zákrokem zavede přímo do čelisti místo chybějícího zubu. Je jakousi náhradou chybějícího kořene zubu. Při hojení, které trvá od 3 do 6 měsíců, obroste kost implantát a dokonce částečně vroste do jeho struktury. Na takto pevně uchycený „kořen“ se následně může bezpečně nasadit korunka, můstek nebo protéza. „Implantáty jsou estetické a pevné. Pacient nemusí mít s implantátem strach, že se pod korunkou něco pokazí, to se může stát jen v případě vlastního zubu,“ říká primář Alexander Schill z Schill Dental Clinic.

Podle stavu kosti a okolních tkání

Aby mohl být implantát zaveden, je potřeba zjistit stav kosti a okolních tkání. K tomu slouží CT snímek, který poskytuje kompletní 3D obraz kosti. „CT snímek pacientovi uděláme na počkání přímo na klinice a rovnou vyhodnotíme stav jeho chrupu,“ upřesňuje pan primář Schill, který měl v zubařském křesle už mnoho pacientů, u nichž o možnosti zachování původních zubů nemohla být ani řeč. „V takových případech nejprve odstraňujeme zbytky zlomených a nenávratně poškozených zubů, vyčistíme po nich rány a okamžitě nasadíme implantáty. Jestliže léčba postupuje bez komplikací, po hojení přijdou na řadu šroubované můstky a tím se vytvoří kompletní náhrada chrupu,“ popisuje postup implantátů MUDr. Alexander Schill.

Titan s aktivním biopovrchem

Výhodou šroubovaných náhrad je bezpochyby to, že v případě potřeby je možné je lehce vyměnit a bez poškození odejmout a opravit. Nejčastější materiál, který je používán na výrobu implantátů je titan s aktivním biopovrchem, ten zkracuje dobu hojení na polovinu. „Na trhu je celá řada implantátů, my používáme kvalitní titanové implantáty, se kterými máme dlouhodobé zkušenosti,“ doplňuje MUDr. Alexander Schill. Cenově je samotný implantát dostupný, například náhrada jednoho zubu stojí přibližně stejně jako můstek. Při správné péči nejen o implantáty, ale i o celý chrup a pravidelných zubních kontrolách se pacient nemusí obávat komplikací. Samotná „trvanlivost“ implantátu je několik desítek let. V případě Schill Dental Clinic bude navíc pacientovi poskytnuta nejen ojedinělá pětiletá záruka na materiál, ale bude mít jistotu ošetření týmem špičkových stomatologů v oboru za užití nejnovějších technologií, metod a postupů.


publikováno: 20. 11. 2017, v rubrice Medicína
Štítky: zubař, zuby

Další články v rubrice Medicína:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+