Autobiografie Jak mi jóga změnila život | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Autobiografie Jak mi jóga změnila život

12. 8. 2020

Kniha Jak mi jóga změnila život zaujme nejen jógové nadšence. Petra Smeltzer Starke – jogínka a advokátka, Češka žijící v Americe – v ní popisuje svou zářnou stejně tak jako kontroverzní životní cestu jógy. Pozoruhodnou novinku vydává nakladatelství Brá­na.

Barvitý životní příběh

Petra se narodila v moravské Kroměříži do rodiny, která byla spjatá s komunismem. O mnoho let později pracovala v poradním sboru prezidenta Baracka Obamy v Bílém domě. Později se stala prezidentkou a generální ředitelkou temného jógového království skandalizovaného gurua Bikrama Chodhuryho, což ji přes deprese a sebeobviňování nakonec dovedlo k založení vlastní úspěšné jógové značky SweatNGlow jóga. Jaká ta cesta byla? A co v ní Petře celou dobu pomáhalo? JÓGA, která jí změnila život. Kniha obsahuje také praktickou část s ukázkou jógových pozic.

„Ráda bych józe alespoň trochu vrátila to, co mi dala a podělila se o svůj životní příběh, který rozhodně není běžný. Přála bych si, kdyby kniha motivovala lidi k pravidelnému cvičení. Sama vím, jak jóga pomáhá. Právě proto jsem do ní zapojila i větší část s doporučením jógových pozic,“ říká o svém záměru autorka.

Skrze Petřin pohled mají čeští čtenáři jedi­nečnou příležitost nahlédnout do zákulisí života řady osobností
z po­litiky, kultury – a samozřejmě jógy. Odkrývá zákulisí Bílého domu, kam se běžní lidé dostávají jen zřídka. Stejně tak velmi otevřeně mluví o zakladateli bikram jógy Bikramovi Chodhurym, který byl obviněn ze sexuálního zneužívání a z Ameriky uprchl do Indie.

„Snažila jsem se do knihy dostat pravou tvář Bikrama Chodhuryho, kterou jsem bohužel měla možnost poznat hodně zblízka. Měli jsme domy vedle sebe, slavili spolu třeba i Vánoce. Až později jsem objevila jeho ďábelskou tvář. Knihu jsem psala i pro ty, kdo zcela neznají podhoubí jeho příběhu, aby se již nestalo, že zmanipuluje další ženy,“ vypráví Petra.

  • Petra Smeltzer Starke: Jak mi jóga změnila život, vychází 14. srpna v nakladatelství Brá­na

publikováno: 12. 8. 2020, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: jóga, knihy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+