Deník moderní jogínky | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Deník moderní jogínky

2. 10. 2018

V knize Deník moderní jogínky aneb Od večírků k nirváně popisuje autorka Šárka Konečná, jak chtěla změnit svůj dosavadní život a vydala se proto do indického ášramu najít sebe sama. Chtěla se také dozvědět víc o józe a jejím vlivu na náš život.

Komu je kniha Deník moderní jogínky věnovaná?

Všem lidem. Bez rozdílu věku, pohlaví či vyznání. Je věnována s myšlenkou Lokah samastah sukhino bhavantu. S mantrou znamenající Kéž jsou všechny bytosti na celém světě šťastné a svobodné a nechť mé myšlenky, slova i činy nějakým způsobem přispívají ke štěstí a svobodě všech. Nepřeji si nic jiného. Snad i kniha ve vás tento pocit klidu a míru zažehne. I kdyby to mělo být na pár okamžiků, než na vás spustí někdo v práci či v supermarketu. Avšak postupně si tento pocit můžete v sobě pěstovat a vydržet v něm i s ním o kousek déle, pak o zase další kousek a ještě a ještě.. I já se snažím, pěstuji jej a něříkám, že mi to vždy jde. S láskou Šárka.

  • Takto popisuje svou novou knihu na svých stránkách její autorka Šárka Knečná, která založila jógové studio Jógovna. Knížka seznamuje čtenáře s učením jógy coby filozofickým směrem i způsobem života, a může tak sloužit k hlubšímu seznámení s jógou.

Stejně jako my všichni

Mé lekce jsou inspirovány různými směry a učiteli, jenž mi jógu představili z různých úhlů pohledu. Nyní je mou největší inspirací směr Jivamukti jóga, která zaštiťuje vše, co jsem doposud v józe hledala a našla. V mých lekcích se můžete setkat s tím, co mě inspiruje. Ať je to zpěv manter, hudba doprovázející nás v průběhu praxe, hands on asistence, dotyk v závěrečné šavásaně, citát či úryvek z knihy. V mých lekcích se můžete setkat s člověkem, který má někdy obavy, občas strach a který se stále skrze denní situace učí. Stejně jako vy. Vysvětluje Šárka, jak probíhají její lekce v jógovně.


publikováno: 2. 10. 2018, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: jóga, knihy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+