Detoxikace a cholesterol pod kontrolou | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Detoxikace a cholesterol pod kontrolou

22. 1. 2018
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: V 1 kapsli přípravku Swiss Ostropestřec forte tvoří účinná látka silymarin 80 procent.

Výherci: Hana Pášová, Petr Griebler, Vlasta Novická

Je na čase trochu pročistit organizmus, játra a nejen ta dostala koncem roku pořádně zabrat, a proto si nyní zaslouží péči. Těžká zimní strava se může promítnout do zvýšené hladiny cholesterolu, proto je potřeba myslet na změnu a očistu. Soutěžte tedy s námi a získejte balíček přípravků Swiss, které vám ve vaší snaze pomohou.

Ostropestřec pro játra jako nová

Doslova zázračným pomocníkem pro detoxikaci je ostropestřec mariánský. Přesněji jeho semena, která se používají už po staletí na játra a další nejrůznější neduhy. Zátěž pro játra představuje nejen alkohol, ale také užívání léků či život v znečištěném prostředí. To vše se na nich podepisuje. Přitom jsou životně důležitým orgánem. Probíhá v nich většina procesů souvisejících s metabolismem cukrů, tuků a aminokyselin. Zároveň zbavují organismus toxických látek. Z těchto důvodů byste se měli o svá játra starat a co nejúčinněji je chránit.

Ze semen ostropestřce mariánského

V tom vám pomůže novinka Swiss Ostropestřec Forte s mimořádně vysokým obsahem účinné látky silymarinu, což je extrakt ze semen ostropestřce mariánského, který podporuje nejen jejich detoxikaci, ale i regeneraci po všech druzích jaterních onemocnění a zároveň pomáhá rovněž udržet jejich správnou funkci a podporuje zažívání. Mimo to je ostropestřec velmi silný antioxidant, chrání buňky celého organismu proti poškození volnými radikály a před nepříznivými vnějšími vlivy. Má blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Je tedy ideálním pomocníkem při novoroční očistě.

Víme, že čím déle se daří udržovat hladinu cholesterolu v příznivých mezích, tím větší je naděje na zabránění jeho zhoubného působení na cévní stěnu. Proto je důležité být o svých hladinách informován a celoživotně respektovat zásady zdravého stravování a obecná pravidla zdravého životního stylu.

Zvýšená hladina cholesterolu je důležitý faktor pro předčasný výskyt výše zmíněných onemocnění. Víme, že čím déle se daří udržovat hladinu cholesterolu v příznivých mezích, tím větší je naděje na zabránění jeho zhoubného působení na cévní stěnu. Proto je důležité být o svých hladinách informován a celoživotně respektovat zásady zdravého stravování a obecná pravidla zdravého životního stylu.

Cholesterol pod kontrolou

V Česku má vyšší než doporučovanou hladinu cholesterolu v populaci přibližně 80 % osob. Přitom s tímto zdravotním problémem souvisí celá řada onemocnění, která mohou mít fatální následky. Mezi ty nejobávanější patří infarkt a mozková mrtvice. To ovšem není ani zdaleka vše, cholesterol má neblahý vliv také na rozvoj hypertenze (vysokého tlaku), ischemické choroby srdeční (nedostatečné prokrvení srdečního svalu) či metabolického syndromu, který je kombinací několika zdravotních onemocnění, jež mohou ohrožovat nejen srdce, ale i život. Je prokázáno, že čím déle se daří udržovat hladinu cholesterolu v příznivých mezích, tím větší je naděje na zabránění jeho zhoubného působení na cévy a zmíněné choroby. Proto je důležité znát svoji hladinu cholesterolu a v případě zvýšené hladiny s ním účinně bojovat.

K úspěšnému boji s vysokou či zvýšenou hladinou cholesterolu pomůže zdravější a lehčí strava, omezení kouření, zvýšení pohybu a rostlinné steroly, jejichž vysokou účinnost na snížení hladiny cholesterolu prokázaly četné lékařské studie. Jde o ekvivalenty cholesterolu rostlinného původu vyskytujících se v různých olejích, obilninách, luštěninách, ovoci a zelenině. Tyto látky v zažívacím traktu významně snižují vstřebávání živočišného cholesterolu. Právě rostlinné steroly obsahuje doplněk stravy Swiss Vegapure Cardio. S ním a zdravějším způsobem života lze dosáhnout až 30% snížení hladiny cholesterolu. Je tedy ideálním hlídačem hladiny cholesterolu.

Nápovědu na soutěžní otázku najdete ZDE

Soutěžní otázka

Kolik procent v 1 kapsli přípravku Swiss Ostropestřec forte tvoří účinná látka silymarin?

a) 70

b) 75

c) 80

Tři výherci, kteří do 5. 2. 2018 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček přípravků Swiss, který obsahuje Swiss Ostropestřec Forte a Swiss Vegapure Cardio. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením ostropestřec.


publikováno: 22. 1. 2018, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: cholesterol, lékárna, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+