Do maďarských lázní | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Do maďarských lázní

27. 7. 2020

Koronavir změnil plány letošních dovolených a víkendových pobytů. Hledáte místo vhodné k relaxaci, koupání, cyklo výletům, turistice nebo i hraní golfu?

Ačkoliv život se po koronavirové karanténě pomalu, ale jistě vrací do svých kolejí, letošní dovolené a víkendové pobyty zůstaly tak trochu s otazníkem. Byli jste nuceni zrušit své plány a teď tápete, co s naplánovaným volnem? Máme pro vás hned několik důvodů, proč se vydat do maďarského Hévízu.

Snadná dostupnost

Hévíz leží v Zalianské župe, v obvodu Keszthely, konkrétně v jeho severozápadním cípu, zhruba 210 km od Budapešti, 340 km od Brna a 520 km z Prahy a je dostupné téměř všemi dopravními prostředky. Od jedinečných zážitků vás tak dělí jen pár hodin cesty.

Unikátní termální jezero

Hévíz je ojedinělý především díky léčivému termálnímu jezeru o ploše 47 500 m2 s nálevkovitě se svažujícím dnem. Hévízské termální jezero je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě (v létě až 38 °C) velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv, bez ohledu na počasí.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Maďarský Hévíz nabízí bohatý program pro rodiny s dětmi a je tak skvělým řešením i rodinné dovolené. Vedle koupání si můžete společně užít zábavu na řadě dětských hřišť, stejně jako se vydat do historické oblasti s vykopávkami a zříceninami s rytířským programem nebo barokním zámkem. Jen pár kilometrů odtud se nacházejí čtyři různé zábavní parky plné lanových hřišť, skluzavek, letních bobových drah i vodních her. Můžete se tam dokonce setkat s dinosaury nebo vyzkoušet lukostřelbu, minigolf, pétanque, nebo se dozvědět něco o rybaření na nedalekém jezeře Balaton. Zde je možné strávit čas na velmi příjemných plážích pro děti, vyrazit na výlet lodí nebo navštívit zvířecí park.

Ideální pro cykloturistiku a pěší turistiku

Hévíz a jeho okolí poskytuje četné možnosti pro vyjížďky na jízdních kolech, má rozvětvenou síť cyklotras a značených turistických cest. Nevadí, jestli jste svá kola nechali doma, jsou k zapůjčení nejen v městečku Hévíz, ale i v jeho okolí. A pokud se vám už nebude chtít šlapat, zkuste segway. Jezdit na něm mohou děti od osmi let, ty menší pak můžete usadit do speciálního vozíku a táhnout je na segway za sebou.


publikováno: 27. 7. 2020, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: cestování, lázně, lupénka

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+