Jak se ubrání váš potomek bacilům v dětském kolektivu? | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Jak se ubrání váš potomek bacilům v dětském kolektivu?

9. 10. 2019

Rýma a nachlazení, to jsou nemoci, které se dětem dvakrát nevyhýbají. Obzvlášť, pokud chodí do školky či školy. V kolektivu se nemoci šíří rychlostí blesku, a pokud onemocní jeden, strhne se vzápětí hotová lavina a za chvilku je nemocná celá třída. Ubránit milované dítko od nemoci nemusí být tak těžké, jak se na první pohled může zdát. Tady je hned pět typů pro posílení imunity.

Pohyb v přírodě a správné oblečení

I přesto, že teplé léto je nenávratně pryč, nebojte se trávit čas venku. Pohyb na čerstvém vzduchu dítěti určitě prospěje. Ať už se vydáte na výlet, malou procházku, do parku nebo ho vypravujete do školy či školky, důležité je zvolit správné oblečení. Dítěti by neměla být zima, ale také by nemělo být nabalené jako sněhulák, aby se při pobíhání venku příliš nezapotilo. A protože podzimní počasí je nevyzpytatelné, je dobrou volbou vrstvení. Základem by měla být kvalitní spodní vrstva z prodyšného materiálu, které odsává pot. Další kousky by pak měly být lehce rozepínací, tak aby si je dítě mohlo samo sundat nebo obléci, jak zrovna potřebuje.

Pestrý jídelníček plný vitamínů – svačina

Dbejte na to, aby vaše dítě mělo vyváženou stravu. Nezapomeňte ke školní svačině přibalit ovoce či zeleninu. Na podzim dozrávají jablka, hrušky, švestky a na pultech v obchodě se objevují šťavnaté mandarinky. Využijte toho a doplňte své ratolesti potřebné vitamíny přírodní cestou. Zapomínat byste neměli ani na pitný režim. Dětem nejvíc prospěje čistá pramenitá voda.

Obranyschopnost organismu podpoří i bylinky

Echinacea, aloe vera, rakytník, šípek, ginkgo biloba, ženšen i česnek, cibule, křen nebo borůvky mají blahodárný vliv na posílení imunity a v možnostech servírování se meze nekladou. Třeba borůvky si mohou děti vychutnat jen tak nebo s bílým jogurtem. Česnek nebo cibule se skvěle hodí k vaření a třeba ze šípku vykouzlíte výborný čaj. Ten pro lepší chuť můžete osladit medem, který také podporuje obranyschopnost organismu, je plný vitamínů, minerálních látek, antioxidantů. Med je navíc zdravější než rafinovaný bílý cukr, který je pro tělo těžce stravitelný, způsobuje obezitu, cukrovku, poškozuje zubní sklovinu a je plný kalorií.

Čistota půl zdraví

Že je normální umýt si ruce teplou vodou a mýdlem po příchodu z venku, před každým jídlem a po návštěvě toalety, byste měli každého předškoláka i školáka učit jako samozřejmost. Nenechte se odradit otráveným obličejem. Dodržováním základních hygienických potřeb zamezíte šíření nebezpečných virů a bakterií. Také se snažte udržovat v domácnosti čistotu. Především velké množství prachu či dokonce plísně mohou dítěti spustit alergie a problémy s respiračním onemocněním. Dejte ale pozor, abyste to s úklidem nepřehnali. V extrémně sterilním prostředí si totiž dítě nedokáže vytvořit přirozenou obranyschopnost vůči běžným bakteriím a paradoxně je potom k nemocem ještě náchylnější.

Nebojte se inhalovat

Inhalování je nejen účinný bojovník při léčbě dýchacích cest, ale slouží také jako skvělá prevence proti typickým podzimním nemocem. „Při inhalování se miniaturní částice aerosolu dokážou dostat až do plicních sklípků a tak pomáhají pacientům s rychlejším vykašláváním a zároveň přispívají ke kratší rekonvalescenci pacientů s rýmou. Navíc díky praktickým rozměrům může každý inhalovat například při sledování televize,“ vysvětluje Šimon Peter, odborník značky OMRON. Na sklánění se nad horkou vodou v hrnci s hlavou přikrytou plenou klidně zapomeňte. Hrozí opaření a navíc vdechujete pouze vodní páry, účinná látka zůstane v hrnci nebo je znehodnocena vysokou teplotou. Pořiďte si domů šikovného pomocníka inhalátor OMRON C102 s nosní sprchou, který pomůže i při potížích s ucpaným nosem nebo Inhalátor Joycare JC-615. Ten je díky vysokému výkonu a krátké době inhalace vhodný zvlášť pro malé neposedy, kteří nezůstanou chvíli v klidu.


publikováno: 9. 10. 2019, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: dítě, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+