Lactofeel řeší díky kyselině mléčné bakteriální vaginózu | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Lactofeel řeší díky kyselině mléčné bakteriální vaginózu

22. 3. 2013

Minimálně jednou za život se s ní setkala snad každá žena. Bakteriální vaginóza není sexuálně přenosná nemoc, není závislá na osobní hygieně a může trápit těhotné i sexuálně neaktivní ženy. Společnost Ladeepharma nyní uvádí na český trh vaginálního gel Lactofeel, který dokáže rychle zmírnit a odstranit problémy způsobené bakteriální vaginózou a při preventivním užívání se jí i natrvalo zbavit.

Špatné pH

Za vše mohou bakterie mléčného kvašení, které se za normálních okolností nacházejí v pochvě v největším počtu. Jimi produkovaná kyselina mléčná je pro pochvu přirozená a podporuje nízké pH (3,8–4,5). Pokud je úroveň pH v normální hladině, je riziko vzniku vaginózy minimální. V opačném případě se přemnoží „škodlivé“ bakterie a s nimi se objeví i nepříjemné příznaky.

V těhotenství

Výtok z pochvy je ve většině případů zcela normální, což způsobuje zvýšené prokrvení stěn pochvy. „Normální“ výtok během gravidity je průhledný nebo bílý, bez zápachu nebo svědění. Častěji se však objevují také bakteriální vaginózy kvůli přemnožení bakterie zvané Gardnerella vaginalis, která mění pH poševního prostředí. Důležité je nepodcenit léčbu, jelikož její zanedbání by mohlo vést až k potratu nebo předčasnému porodu. V případě prvních příznaků vaginózy je třeba neprodleně zahájit léčbu.

Příznaky

Bakteriální vaginózu provází nejčastěji šedobílý výtok s typickým rybím zápachem. Výtok může zesílit v době menstruace nebo po pohlavním styku. Bývá doprovázen nepříjemnými a dráždivými pocity v pochvě – pálením či svěděním. V těhotenství může být i bělavý až mléčně zakalený. Podráždění zevních rodidel a pochvy bývá méně časté.

Léčba i prevence přírodními látkami

Bakteriální vaginózy je možno léčit antibiotiky ve formě tablet nebo vaginálního krému. Jelikož však antibiotika narušují rovnováhu zdravých a škodlivých bakterií v těle, může se onemocnění po několika týdnech po léčbě vrátit. Přirozenější volbou pro léčbu může být přípravek, který napodobuje přirozené obranné mechanizmy v pochvě. Z mnoha důvodů není vhodné používat antibiotika v těhotenství, protože by mohla ovlivnit nejen jeho průběh, ale také zdraví miminka. Lékaři proto raději volí přípravky, které dokáží přirozenou cestou navrátit pochvě normální prostředí. Lactofeel je vaginální gel s klinicky ověřenou účinností.

Kyselina mléčná v hlavní roli

Lactofeel obsahuje dvě látky potřebné k nastolení rovnováhy vnitřního prostředí pochvy, a to kyselinu mléčnou a glykogen, které se v pochvě přirozeně nacházejí. Kyselina mléčná okamžitě vytvoří potřebné přirozeně kyselé prostředí v pochvě. Tím se rychle zastaví množení škodlivých bakterií, podpoří se růst bakterií kyseliny mléčné a nastolí se rovnováha vnitřního prostředí pochvy. Glykogen podporuje tento ozdravný proces, protože slouží jako živina pro bakterie kyseliny mléčné, které se díky tomu rychleji množí.

  • K zakoupení v lékárně bez lékařského předpisu.

publikováno: 22. 3. 2013, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: antibiotika, antikoncepce, bezpečný, gynekologie, hormony, hygiena, imunita, klimakterium, léčba, lékárna, mykóza, nemoci, ozdravné kúry, partnerství, prevence, probiotika, těhotenství

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+