Máte oslabenou imunitu? Hrozí vám infekce močových cest | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Máte oslabenou imunitu? Hrozí vám infekce močových cest

10. 12. 2018
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Produkt Urinal je vhodný pro dlouhodobou i akutní péči.

Výherci: Ludvík Jaroš, Luděk Erben, Helena Tajčová

Chladné období bývá pro náš imunitní systém zatěžkávací zkouškou. Vedle respiračních obtížích trápí populaci nejčastěji infekce močových cest. Zdravotní obtíže jsou asi to poslední, na co bychom v tomto hektickém období chtěli myslet.

Opakovaně infekce močových cest

Opakovaně infekce močových cest zažívají až tři čtvrtiny z žen, které se s nimi už setkaly. Způsobuje ho bakterie, která je prospěšná ve střevech, o to více však nevítaná v močových cestách. Základem je mu předcházet, a to ideálně s podporou, která v sobě kombinuje péči o močové cesty a podporu imunitního systému. Pokud už problém přece jen nastal, není čas ztrácet čas. Na místě je kombinace akutní péče a expresní podpory, která rychle vymaže nepříjemné pocity v prvních dnech infekce.

Ačkoli infekce močových cest není nemocí z nastydnutí, jak se dlouhodobě traduje, imunita zde může sehrát významnou roli. Právě snížená obranyschopnost či špatná péče vytváří ideální prostředí pro opakované infekce močových cest, jejichž původcem je z 80 % bakterie Escherichia coli. Opakovaně infekce močových cest zažívají až tři čtvrtiny žen, které na ně trpí. Efektivní péči o močové cesty proto představuje účinná kombinace rostlinného extraktu ze zlatobýlu podporující dolní močové cesty a vitamin D pozitivně ovlivňující imunitu (např. rychlé řešení v podobě Urinal Akut doporučovaného lékárníky).

Síla slunečního vitaminu

Podzimní naladění, špatné počasí, hektický styl života a především stres – to má vliv na naši imunitu. Pro správné fungování naší přirozené obranyschopnosti je nezbytný vitamin D, jehož máme společně s hřejivými slunečními paprsky v chladnějších měsících nedostatek. Jeho vliv na optimální funkci imunitního systému je nepostradatelný a není skoro nikdo, kdo by déčko nepotřeboval doplnit. Z potravy přijímáme pouhých 10 % tohoto mocného vitaminu a slunce své pokožce také nemůžeme vždy dopřát. Snížená imunita nahrává větší náchylnosti k infekcím močových cest. Podpořte zdraví močových cest v podobě doplňku stravy Urinal, který navíc obsahuje vitamin D v takovém množství, které tělo potřebuje na celý den.

„Vznik a rozvoj infekce močových cest závisí na přítomnosti bakterií, ale také na aktuálním stavu obranyschopnosti lidského organismu. Při opakovaných močových infekcích je vhodné systematické posilování celkové obranyschopnosti. Jednou z cest může být podpora v podobě doplňku stravy s extrakty ze zlatobýlu a brusinek s přídavkem vitaminu D, který má pozitivní účinek na optimální funkci našeho imunitního systému,“ říká doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D., z Gynekologicko-porodnické kliniky 2. LF UK, FN Motol.

Cesta ke zdraví močových cest

Spojení zlatobýlu a vitaminu D představuje efektivní způsob, jak podpořit organismus při eliminaci bakterií, jejichž přítomnost v močovém ústrojí způsobuje nežádoucí problémy. Zlatobýl přispívá k podpoře normální vylučovací funkce močového ústrojí, a tedy k vyplachování bakterií z močových cest. Ženy jsou k těmto problémům o něco náchylnější hlavně z toho důvodu, že mají kratší močovou trubici. Stačí jen málo a problém je na světě. Obtíž je to nepříjemná, proto na prevenci myslí 83 % žen. Základem je předejít množení bakterií, které infekci močových cest způsobují. Částečně tomu můžeme zabránit v první řadě dodržováním pitného režimu, omezením cukru v jídelníčku nebo tím, že si dojdeme na toaletu po sexu. Důležitou součástí je však kombinace péče o močové cesty s podporou při­rozené obranys­chopnosti.

Trápí vás palčivé problémy právě teď?

Sáhněte po doplňku stravy rostlinného původu Urinal Akut®. Unikátní trojkombinace obsahuje extrakt z kanadských brusinek a zlatobýlu obecného a vitamin D. Díky zlatobýlu přináší rychlou pomoc při akutních obtížích již při užívání 1 tablety denně. Vymažte nepříjemné pocity pálení a řezání v prvních dvou dnech s přípravkem Urinal® Express pH. Citronan sodný a draselný do 30 minut neutralizují abnormálně kyselé pH moči. Stačí jen rozpustit sypké krystalky ve sklence vody a vypít. Bříza bělokorá navíc podpoří zdraví dolních močových cest. Obsahuje také extrakt z dobře známých kanadských brusinek. Je vhodný též v kombinaci s doplňkem stravy Urinal Akut®. Dopřejte si komplexní péči – podpořte tělo v boji s problémy močových cest a současně smažte nepříjemné pocity pálení a řezání v prvních 2 dnech. Věděli jste, že Urinal® je značka nejvíce doporučovaná lékaři i farmaceuty?

Více informací na www.urinal.cz

Soutěžní otázka

Na jakou péči je určen produkt Urinal?

a) dlouhodobou

b) akutní

c) dlouhodobou i akutní

Tři výherci, kteří do 23. 12. 2018 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží Urinal sirup a Urinal pro dlouhodobou péči. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením urinal.

  • Odesláním mailu s odpovědí do soutěže na webu Trendy zdraví dáváte souhlas k uchování vašich osobních údajů za účelem losování. Po losování budou vymazány.

publikováno: 10. 12. 2018, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: močový měchýř, prevence, zánět

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+