Mezinárodní den jógy 2017 | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Mezinárodní den jógy 2017

12. 6. 2017

V červnu pořádají spolky Jóga v denním životě již třetí ročník oslav Mezinárodního dne jógy (MDJ) vyhlášeného OSN. Všechny tyto akce jsou zdarma a kromě cvičení jógy uvnitř i venku jsou mezi nimi také přednášky o zdravotních účincích jógy, ochutnávky vegetariánských pochoutek atd. Tématem letošních oslav jsou jóga, sánskrt a ájurvéda.

Zacvičte si na náměstí

V Praze proběhne hlavní oslava s cvičením jógy 21. června na Karlově náměstí od 15 do 19.30 hod. pod záštitou starostky MČ Praha 2 Mgr. Jany Černochové a velvyslanectví Indie v ČR. Jóga v denním životě také povede cvičení jógy v rámci programu oficiálních oslav MDJ pořádaných Velvyslanectvím Indie 21. 6. od 9 hodin. Další akce najdete také na www.mezinarod­nidenjogy.cz.

Publikace Jógy v denním životě

Od roku 2010 je české veřejnosti online volně dostupný celý obsah knihy Systém Jóga v denním životě v jednotlivých kapitolách na adrese https://joga.cz/sys­tem/. Od svého spuštění zaznamenala česká jazyková verze kolem 2 milionů návštěv uživatelů.

Na sklonku loňského roku také vyšlo další vydání úspěšné knihy višvaguru Mahéšvaránandy Jóga proti bolestem v zádech. Další z publikací višvaguru Mahéšvaránandy, kniha o čakrách (energetických centrech) Skryté síly v člověku, je k dispozici jak v knižní podobě, tak na webu www.joga-cakry.cz.

V „Józe v denním životě“ jsou klasické ásany a pránájáma (dechové cvičení) rozčleněny do osmidílného systému. Jednotlivé díly byly sestaveny za pomoci poradců z řad lékařů, fyzioterapeutů a rehabilitačních pracovníků. Z těchto základních cviků „Jógy v denním životě“ se vyvinuly mnohé speciální programy, např. „Jóga proti bolestem zad“, „Jóga proti bolestem kloubů“, „Jóga pro seniory“, „Jóga pro manažery“, „Jóga pro děti“. Dalšími cennými cviky z „Jógy v denním životě“ jsou očistné techniky hathajógy, hluboké uvolnění (jóganidrá), koncentrační cvičení (např. trátak), ale i mudry a bandhy (speciální jógové techniky).

Další informace na www.joga.cz/mdj


publikováno: 12. 6. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: akce, jóga

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+