Načerpejte energii na podzim a zimu | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Načerpejte energii na podzim a zimu

17. 11. 2017

Období od konce letních prázdnin do vánočních svátků připomíná nejnáročnější kilometry maratonu. Je toho ještě tolik, co potřebujete stihnout, ale v létě načerpaná energie vám pomalu dochází, poslední dny dovolené si šetříte na svátky a slunce jako zdroj elánu a optimismu se schovává za mraky. Jak v takové chvíli povzbudit tělo i mysl?

Mezi odpočinkem a lenošením je rozdíl

Zatímco v létě nás světlo a sluneční paprsky lákaly z postelí, tmavá podzimní rána velí – lenošte, jak jen to jde. Dostatečný odpočinek je jedním ze základů dobré kondice, o tom není sporu. Jenže je rozdíl mezi odpočinkem a lenošením. Překonejte proto počáteční nechuť k jakékoliv aktivitě a zkrátka začněte. Uvidíte, že si s vědomím, že máte splněnou alespoň velkou část plánovaných povinností, zasloužený odpočinek užijete mnohem více.

Jděte cestou nejmenšího odporu

Ať už jde o povinnosti v práci nebo doma, vytyčte si, co daný den nutně musíte udělat. A ze seznamu (sepsaného, nebo jen pomyslného) si vyberte to, co vám nezabere tolik času a co vás nejvíce baví. Jakmile s chutí splníte a odškrtnete první z položek, bude se vám pracovat lépe. Ale pozor, hned po rozjezdu už se pusťte do náročnějších úkolů, pokud jsou důležité. Kdybyste totiž i nadále v seznamu pokračovali podle toho, co vás baví a nejméně zatěžuje, dostali byste se k nejnáročnějším úkolům pozdě a vyčerpaní.

Zdravá podzimní energie

Velkou aktivitou řada z nás na podzim a v zimě nehýří, zato chuť na něco dobrého nám zpravidla nechybí. Jenže přejedeným se nám nebude chtít už vůbec do ničeho. Je jasné, že tělo o něco více energie potřebuje – už jen proto, aby dobře zvládlo teplotní rozdíly. Doplňte ji ale raději z hodnotných potravin, u nichž vám při vhodné úpravě kila navíc nehrozí. Z těch sezónních je skvělá stále populárnější dýně, ale třeba i červená řepa nebo květák. Pokud jde o ovoce, nezapomínejte na jablka a hrušky.

Kromě zdravého jídla nezavrhujte ani pohyb

Sami asi víte, kolik energie dodá i krátká procházka na čerstvém vzduchu a jak dobře se cítíte po lekci svého oblíbeného cvičení. Nenechte se tedy odradit chladnějším počasím. Zkuste například využít sezónní možnosti, které nabízí příroda – zajděte si ven pro větvičky a podzimní plody, z nichž si vyrobíte krásnou dekoraci. Potěšíte své tělo a zlepšíte náladu sobě i blízkým.

Inspirace v přírodě

Vzpomeňte si, kolik energie máte, když jdete od kadeřníka a cítíte se krásná. V rámci každodenní péče stačí pro příjemný pocit z vlastního těla mnohem méně. Vyzkoušejte například novou pleťovou masku, dopřejte si teplou koupel s vonnými solemi, nebo si dokupte oční stíny v podzimních barvách.

K celkovému povzbuzení může přispět i vůně. Opět se nechte inspirovat přírodou a dopřejte si například krém na ruce s vůní jablek a skořice, vanilkový balzám na rty nebo masku na vlasy s medem a mlékem. V péči o pleť, která je zvláště v chladném počasí hodně namáhaná, nezapomínejte ani na doplnění vitamínů. Na normální stav pokožky mají příznivý vliv například vitamíny skupiny B, patří k nim B2, B3 a B7.

VYZKOUŠEJTE: Netradiční kombinaci životabudičů

Šest základních vitaminů skupiny B, tedy B1, B2, B3, B6, B7 a B12, které jsou nezbytné pro fungování lidského organismu, si můžete dopřát v podobě tekutého a velmi chutného doplňku stravy Floradix® Vitamin-B-komplex. Obsahuje i další látky prospěšné pro naše tělo. Jsou jimi výtažky z bylin a ovocné šťávy přispívající k lahodné chuti, ale i guarana a zelený čaj, které vás povzbudí i v sychravém počasí. Přípravek neobsahuje alkohol, laktózu, lepek, konzervační látky ani barviva. Doporučená maloobchodní cena je 395 Kč za balení obsahující 250 ml. Doplněk stravy Floradix® Vitamin-B-komplex je k dostání v lékárnách a ve vybraných prodejnách dm.

Více na www.salushaus.cz


publikováno: 17. 11. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, imunita, prevence, vitaminy

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+