Podzim bez nemocí | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Podzim bez nemocí

22. 11. 2019

Chladné dny jsou tady a s nimi i nápor na náš organismus. Jak se i na poslední chvíli připravit, co nepodcenit a s čím to zbytečně nepřehánět? Zkuste se inspirovat našimi tipy…

Užitečné (nejen) sezónní tipy

Zvlášť v období chřipek a nachlazení je lepší dodržovat i další jednoduché návyky. Patří k nim pitný režim, který podporuje pročištění organismu. Mějte po ruce vlastní lahev, ze které budete pít jen vy. Sdílet byste neměli ani kapesníky – pro rozdávání se raději vybavte zásobou jednorázových papírových kapesníčků. Samozřejmostí by mělo být také pravidelné mytí rukou, a to nejen před jídlem a po návštěvě toalety, ale také po příchodu domu, zvlášť když jste cestovali hromadnou dopravou nebo jste se stavili na nákup v obchodě s vysokou cirkulací lidí. Jste-li nemocní, myjte si ruce častěji během dne, abyste smyli bakterie či viry, které na nich ulpěly při smrkání nebo kašlání. Ruce přitom nestačí jen rychle opláchnout pod studenou vodou. Dopřát byste jim měli přibližně 15 vteřin mytí ve vlažné vodě a za použití mýdla. Pohodlnou variantou na cesty je antibakteriál­ní gel.

Další důležitou poučkou jsou pověstný klid a nohy v teple. O nohách v teple jsme už mluvili. Na klid ale nesmíme zapomenout. Stres je pro tělo zátěží, a tak se mu snažte vyhnout, jak je to jen možné. I během hektických dní si dopřávejte drobné radosti, třeba při procházkách nebo výrobě dekorací z přírodních materiálů, které si donesete domů.

Salus Floradix Kindervital® – pro zdravé kosti i imunitu

Hned devět základních vitamínů od A po E a k tomu vápník potřebný pro správný stav kostí i zubů, přináší dětem od tří let tekutý doplněk stravy Salus Floradix Kindervital®. V jeho složení najdete i výtažky z bylin, jimiž jsou například karotka, anýz, koriandr, kopřiva, špenát či heřmánek. Výhodou je příjemná chuť, kterou děti určitě ocení. K ní přispívají koncentráty ovocných džusů – třeba hroznového, jablečného či meruňkového. Přípravek neobsahuje alkohol, konzervační látky, barviva ani syntetické přídatné látky.

Salus Floradix Alpenkraft® – potěšte své dýchací cesty

Topením vysušený vzduch namáhá dýchací cesty, které si tak v zimě zaslouží o něco lepší péči než obvykle. Jako stvořené je pro tyto účely vyladěné složení doplňku stravy Salus Floradix Alpenkraft®. Obsahuje totiž pestrou škálu bylin, kterým je přisuzován příznivý vliv na správnou funkci dýchacího systému. Jde například o osvědčenou lípu, mátu, ale také heřmánek, fenykl či borovici, i o méně známý anýz či truskavec. Přináší rovněž další tělu prospěšné látky, k nimž patří lékořice podporující imunitní systém. Přípravek má tekutou formu a příjemnou chuť, takže se snadno užívá.

  • K dostání jsou v lékárnách, drogeriích dm a ve vybraných prodejnách se zdravou výživou.Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Salus Alpenkraft® Bylinné bonbony – Novinka nejen pro váš svěží dech

Máta, eukalyptus, fenykl a tymián patří k bylinkám, které ve složení bonbonů čeká jen málokdo. Salus Alpenkraft® Bylinné bonbony jsou ovšem jiné. Obsahují přírodní aroma z esenciálních olejů těchto bylin majících blahodárný vliv na správnou funkci dýchacího systému, který na podzim namáhá například topením vysušený vzduch. Navíc, tyto bonbony s příjemnou chutí a jemně nahořklou notou se postarají o váš svěží dech.

  • Pořídit můžete ve vybraných lékárnách. S ohledem na obsah lékořice by měli konzumaci bonbonů zvážit osoby, které mají vysoký krevní tlak.

www.floradix-zelezo.cz


publikováno: 22. 11. 2019, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, drogerie, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+