Potěšte své dýchací cesty a získejte energii | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Potěšte své dýchací cesty a získejte energii

28. 11. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Doplněk stravy Floradix Alpenkraft pořídíte ve formě sirupu.

Výherci: Jana Doubková, Jaroslav Burda, Miroslav Michalec

Z tepla vybíháte do zimy a teprve cestou ve spěchu navlékáte bundu. V ostrém chladném větru marně zkoušíte chránit krk límcem, protože šála ještě není součástí vaší každodenní výbavy. A když se pak vracíte do příjemně vyhřátého domova, ani si neuvědomujete, že v něm možná je topením vysušený vzduch. Často jsou to až nepříjemné pocity v krku, které nám připomínají, že podzim je pro naše dýchací cesty poměrně náročné období.

Podpořte dýchací cesty

Doplněk stravy Floradix Alpenkraft pomáhá uvolnit dýchací cesty. Jde o bylinný sirup, který obsahuje například extrakt z heřmánku, tymiánu, lípu, anýzu, kmínu, fenyklu, chmele či truskavce a lékořice. Nechybí v něm ani esenciální oleje z borovice, citrónu, máty, eukalyptu, badyánu a fenyklu. Zapomenout nesmíme ani na med a sladový výtažek. Díky svému složení blahodárně působí na dýchací cesty, konkrétně na oblast hltanu, hrtanu a průdušek. Zároveň přispívá k celkovému posílení organismu, což se v sychravém podzimním období jistě hodí. Je vhodný pro dospělé a děti od 6 let.

Doplňte železo

Tekutý doplněk stravy Floradix Železo+ slouží k doplnění železa, které přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Je vyrobený z přírodních surovin. Kromě dobře vstřebatelného organického železa obsahuje i látky podporující jeho vstřebávání, konkrétně vitamin C a výtažky z ovocných šťáv, které podporují trávení. Součástí jsou i další tělu prospěšné látky jako vitaminy skupiny B a výtažky z bylin.

Správnou odpověď i více informací o doplňcích stravy značky Floradix najdete ZDE.

Soutěží otázka

V jaké formě pořídíte doplněk stravy Floradix Alpenkraft?

a) tablet

b) sirupu

c) tobolek

Tři výherci, kteří do 12. 12. 2017 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček doplňků stravy značky Floradix obsahující: Floradix Alpenkraft (250 ml) a Floradix Železo+ (250 ml). Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením železo.

Ještě 3 rady, jak na podzim podpořit dýchací cesty.

Chraňte své zdraví

Základem je zbytečně se nevystavovat zdraví škodlivým látkám. Znamená to především nekouřit. Další zdroje škodlivých látek, k nimž patří emise ze spalovacích motorů nebo zplodiny z lokálních topenišť (tj. například populární kotle na hnědé uhlí), eliminujte, jak jen vám to situace dovolí. V době, kdy stav ovzduší není zrovna nejlepší, větrejte intenzivně pouze dvakrát denně a v regionech silně zatížených smogem zvažte pořízení tzv. čističky vzduchu. Kdykoliv můžete, vyrazte do přírody na čerstvý vzduch.

Nezapomínejte na pohyb

Podzimní počasí, které častěji přináší déšť, je pro řadu z nás důvodem k omezení pohybových aktivit, ať už jde o procházky, ale i návštěvy fitness center, do kterých se nám v takové slotě zkrátka nechce. Jenže správný způsob dýchání a trénované dýchací svaly pro naši kondici velmi důležité. Pokud jde o pohyb, ideální je například jóga, při které se naučíte správně dýchat. Skvělá je také chůze. Když počasí nepřeje, tak alespoň „na pásu“ ve fitku. Za minimum je podle odborníků považováno 3 000 kroků denně, doporučované optimum je 10 000 kroků denně. Započítává se samozřejmě i procházka cestou z práce, „obíhání“ nákupů, pochůzek a podobně. Takže kdykoliv neprší, vydejte se sbírat cenné kroky.

Zvlhčete vzduch

Topení často vysouší vzduch. „První pomocí“ v domácnosti pak obvykle bývají mokré ručníky přehozené přes topení nebo vyprané prádlo pověšené v místnosti, v níž chcete zvlhčit vzduch. Možná to znáte z vlastní zkušenosti, a tak už víte, že takové řešení přináší jen krátkodobou úlevu. Lepší jsou tzv. odpařovače, tedy porcelánové či keramické nádobky na vodu, které jsou umístěny přímo na radiátoru. Pro mnohé to může znít jako hudba minulosti, odpařovače se však stále vyrábějí a dočkaly se i pěkného nového designu. Další možností jsou samozřejmě moderní zvlhčovače vzduchu, kde je možné přímo nastavení relativní vlhkosti vzduchu.


publikováno: 28. 11. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, chřipka, imunita, ozdravné kúry, plíce, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+