Potěšte své zažívání | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Potěšte své zažívání

3. 7. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď Doplněk stravy Floradix Gallexier® obsahuje extrakt z Vachty trojlisté.

Výherci: Eva Jílková, Jiří Knap, Eva Boušková

Jídlo znamená pro většinu z nás potěšení a leckdy i relax, jak při přípravě, tak při konzumaci. Horší to někdy bývá se zažíváním. Pálení žáhy, únava nebo pocit plnosti, který je daleko za hranicí příjemné sytosti. To jsou projevy, které mohou radost z jídla zkazit. Osvojte si v létě návyky, které vaše zažívání jistě uvítá.

1. Pravidelnost a klid

Od zítra si budu chystat svačiny do práce. Začnu snídat. Přestanu obědvat u počítače. A jaké je vaše předsevzetí, pokud je o stravovací návyky? Dobře víme, co bychom měli, ale povinností je tolik, že v praxi přes den často zhltneme housku se sýrem a teprve večer doma v klidu začneme doopravdy jíst.

TIP na změnu: Sluneční paprsky dokážou o něco dříve z postelí vytáhnout i velké spáče, tak se jim nebraňte, přivstaňte si a v klidu ráno posnídejte. Třeba ještě před tím, než vzbudíte ostatní členy rodiny a začne ten pravý „kolotoč“. Využijte také dlouhé letní večery a, kdy to jen půjde, spojte večeři s posezením s rodinou či přáteli, třeba při grilování, kdy si vychutnáte jak příjemnou společnost, tak každé sousto. Nezapomínejte ani na svačinky, k nimž se skvěle hodí čerstvé ovoce, které nás i v letních vedrech osvěží.

2. Pestrost

V kuchyni často zavládne zvyk, kdy stále dokola vaříme osvědčené recepty. Zkuste si měsíc zapisovat, co jíte, a sami uvidíte, po čem nejčastěji sáhnete a zda je to zrovna pokrm, který je pro vaše tělo tak přínosný, abyste ho konzumovali několikrát do měsíce.

TIP na změnu: Léto je ideální příležitostí, kdy nás při obohacení jídelníčku mohou inspirovat originální recepty z dovolených a výletů. Navíc v teplém počasí míváme chuť spíše na lehčí pokrmy a svačinky, u nichž pak můžeme zůstat i v době, kdy budou prázdniny minulostí. K létu také nedomyslitelně patří již zmíněné grilování, které spolu se skvělou marinádou často prospěje i lehčím jídlům, která pro některé z nás nejsou v běžnější úpravě chuťově tak atraktivní. Může jít například o různé druhy zeleniny, od lilku a cuket až po rajčata a papriky, nebo o ryby. Pokud to s letními lákadly přeženete a potřebujete podpořit své zažívání, můžete vyzkoušet například tekutý doplněk stravy Floradix Gallexier®, který obsahuje hořké byliny pro lepší trávení a zažívání.

3. Hořká chuť

Jsme zvyklí si život spíše zpříjemňovat. A protože nám hořká chuť nepřináší tak příjemné pocity jako sladká či slaná, často ji ze svého jídelníčku zcela vyřazujeme. Jenže je to právě hořká chuť, která stimuluje žaludek, játra, žlučník a slinivku břišní k tomu, aby začaly vylučovat důležité trávicí složky (například žluč a žaludeční šťávy) využívané k asimilaci živin v těle. V řadě tradičních kultur mají proto na rozdíl od moderní západní společnosti své místo hořké žaludeční likéry.

TIP na změnu: Inspirujte se v přírodě, v níž v létě trávíte více času, a zažívání podpořte hořkými bylinkami. Obsahují tzv. hořčiny zlepšující trávení například tím, že dráždí chuťové receptory na jazyku, čímž reflexně vyvolávají vylučování slin. Při styku se sliznicí žaludku pak přispívají k produkci žaludečních šťáv potřebných pro zdravé trávení. Kombinaci hořkých bylin, které mají příznivý vliv na naše zažívání, obsahuje doplněk stravy Floradix Gallexier®, který zároveň přispívá ke zmírnění pocitu plnosti. Nechybí v něm byliny tradiční, k nimž patří pampeliška či zázvor, ale ani méně známé, a to například kurkuma, kardamon či artyčok. Ve výčtu nemůže chybět ani hořec, fenykl nebo vachta trojlistá, která příznivě ovlivňuje střevní peristaltiku i činnost jater a žlučníku. Floradix Gallexier® je k dostání v praktické tekuté formě a může se stát příjemnou tečkou za vašimi letními gurmánskými zážitky.

Více informací najdete na www.salushaus.cz

Soutěžní otázka

Extrakt z jaké rostliny obsahuje doplněk stravy Floradix Gallexier®?

a) Vachtan obecný

b) Vachta trojlistá

c) Trojlístek vachtovitý

3 výherci, kteří do 17. 7. 2017 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží Floradix Gallexier®. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením zažívání.


publikováno: 3. 7. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: léčba, nemoci, prevence, střeva, zažívání

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+