Pozor na letní záněty, mohou vám zkazit dovolenou | Přírodní léčba | Trendy zdraví

Pozor na letní záněty, mohou vám zkazit dovolenou

25. 6. 2019

Prázdniny se rychle blíží. Většina z nás se už teplých dnů, lenošení u bazénu a slunění na pláži nemůže dočkat. Jenže mnohdy tyto radovánky skončí nepříjemnými zdravotními obtížemi. K vůbec nejčastějším patří zánět močového měchýře. Minimálně jednou za život jej prodělá každá druhá žena a mnohé s ním bojují opakovaně. Proto vám přinášíme rady, jak se tomuto onemocnění vyhnout.

První úskalí se skrývá již v koupání

Přesněji řečeno ve vodě, v níž se chceme osvěžit během tropických dnů. Podle odborníků totiž může až u poloviny žen koupel v rybníku či ve veřejném koupališti vyvolat změny kyselosti poševního prostředí, čímž roste riziko přemnožení kvasinek či jiných bakterií. Lepší podle nich není ani chlórovaná voda v bazénu. Ta totiž zvyšuje přirozené pH pochvy a může zahubit některé důležité poševní bakterie. „Zkázu“ pak mohou dokonat mokré plavky, ve kterých mnohdy ženy zůstávají. Bikiny totiž přispívají k zapaření a pocení, což je ideální prostředí pro kvasinky. Jakmile tedy vylezete z vody osprchujte se a převlékněte se do suchých plavek.

Opatrně se sladkým

Dalším významným aspektem, který má vliv na vznik potíží, je nevhodné jídlo a pití. Konkrétně se jedná o nadbytek cukru. Zkuste tedy letos pro jistotu omezit konzumaci zmrzliny, slazených limonád a míchaných drinků. Místo toho si dopřejte vodu, a hlavně si hlídejte pitný režim, jelikož „proplachování“ močového měchýře pomůže odplavit nežádoucí bakterie. Nebudou mít čas se usadit a případně škodit. Když už jsme u jídla, nesmíme zapomínat na tolik oblíbené grilovačky. Nebojte, vůbec nejde o to, že byste si nemohla dát steak. Klidně si na něm pochutnejte, jen si s ním nesedejte na studenou zem. Prochladnutí může vést ke zhoršení prokrvení a následnému množení nejrůznějších bakterií. Vždy tedy mějte po ruce deku, polštářek či alespoň svetr, na který se usadíte.

Nepodceňujte první signály

Pokud se přes všechna opatření dostaví pocit pálení a řezání spolu s ustavičným nutkáním močit, na nic nečekejte a jednejte. Pomoci vám mohou brusinky, ty jsou ideální i jako součást prevence. V lékárně jich je k dostání celá řada. Ovšem jak už to bývá, rozdíly v kvalitě jsou propastné. Jak tedy poznat jejich kvalitu a účinnost?

Předně musí být přípravek obsahovat extrakt ze správné brusinky. Ta česká patří akorát tak ke svíčkové. To výtažek z brusinky velkoplodé (severoamerické klikvy) vykazuje antibakteriální aktivitu proti E. coli, která je nejčastějším původcem infekcí močových cest. Také nestačí jen obsah účinných látek tzv. proanthokyanidinů (PAC). Ty jsou důležité, ale představují jen jednoho hráče a vy potřebujete celý dobře sehraný tým, který boj zvládne. Ten tvoří všechny účinné látky obsažené ve všech částech plodu brusinky, jež působí synergicky a zvyšují celkový účinek. Proto vybírejte produkt, který obsahuje extrakt z celých plodů brusinek i s látkami PAC. Takovým je přípravek Naturevia Mega Brusinky, který obsahuje silně koncentrovaný extrakt Cran-Max, jenž využívá všech částí plodu a ochranná technologie BioShield pak umožní uvolňování účinné látky až 16 hodin, takže působí i po celou noc a zabraňují množení škodlivých bakterií. Když budete dbát na dostatečný pitný režim, močové cesty se lépe propláchnou a počistí. Díky tomu se vám dříve uleví.

Každý si chce užít zasloužené volno a mnohdy stačí dodržovat jednoduchá pravidla, která vás mohou ochránit od nepříjemností. Zvláště pokud máte již s „letními“ záněty své zkušenosti, pak víte, že není o co stát a je mnohem lepší se jim vyhnout. Vsaďte tedy letos na prevenci a zůstaňte fit, abyste si léto opravdu užili.

Zdroj: www.brusinky.cz


publikováno: 25. 6. 2019, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: gynekologie, prevence, zánět

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+