Proti stresu pomáhá hořčík | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Proti stresu pomáhá hořčík

31. 7. 2020

Pojem stres skloňují odborníci všech zdravotnických profesí. Stresem a jeho vlivem na organismus se zabývá také psycholožka a nutriční poradkyně Zuzana Douchová. „Nenechte stres ovládat váš život a naučte se mu bránit za pomoci hořčíku, který je právem nazýván antistresovým minerálem,“ doporučuje.

Abychom v práci zbytečně netrpěli stresem

V práci strávíme většinu svého života. Stresem v ní trpí čtyři z deseti Čechů a více než polovina z nich ho pociťuje několikrát do týdne. Mezi největší spouštěče patří mezilidské vztahy na pracovišti, nepřiměřené pracovní zatížení a nedostatečné ohodnocení práce. „Zvládat pracovní i rodinný život a ještě si udělat čas sami na sebe je stresující samo o sobě, a když se do toho ještě přidají finanční, vztahové či osobní problémy, tak je přirozené, že jsme v permanentním stresu. Do toho jsme nepřetržitě „online“, jíme nezdravě a nemáme čas se aktivně hýbat,“ popisuje Zuzana Douchová, psycholožka, koučka a nutriční poradkyně.

Stres se projevuje u každého jinak

„Následky dlouhodobého stresu se projevují v celkovém oslabení organismu na psychické i fyzické úrovni v důsledku vyčerpání minerálů a dlouhodobého vylučování stresových hormonů. Jedná se o psychické potíže (úzkosti, deprese, podrážděnost, poruchy spánku), kardiovaskulární onemocnění, nárůst váhy, poruchy trávení a kožní potíže, svalové napětí a bolesti různého druhu,“ varuje Zuzana Douchová.

Začarovaný kruh bez kompenzace

Mluví se především o přehlcení informacemi a důrazu na výkon v zaměstnání. Mnoho lidí dnes ani nemá tušení, jak si po práci pořádně oddechnout a ocitnou se často v začarovaném kruhu, kdy se cítí vyčerpání a pod tlakem, v práci již nevidí smysl a každou neděli přichází stres z nadcházejícího týdne, který zase nedovolí kvalitní spánek. Proto odborníci doporučují rituály, které pomohou tělu vyrovnat se se stresem efektivněji.

Přírodní minerální voda jako rituál

Mnoho lidí bohužel neumí po práci relaxovat a neustále myslí na pracovní povinnosti, které jim nemilosrdně plní diář. Zuzana Douchová radí: „Čím jsme vystresovanější, tím hůře se nám daří odreagovat a říci tělu, že má přepnout na odpočinkový režim. Proto doporučuji začít relaxaci tím, že vypneme všechny přístroje, které mohou být potencionálním zdrojem dalšího stresu, a půjdeme vykonat nějaký zdraví prospěšný rituál. Doporučuji podpořit regeneraci těla pitím přírodní minerální vody Magnesia.“

Hořčík může pomoci

Hořčíku se právem přezdívá antistresový minerál. „Hořčík přispívá k normální činnosti nervové soustavy, může pomoci zmírnit stresové příznaky jako je únava, podrážděnost, nespavost, poruchy soustředění, svalové napětí a bolesti. Lidský organismus během stresu spotřebovává několikanásobně více hořčíku, a proto je důležité jej doplnit zvenčí,“ dodává psycholožka a zároveň i nutriční poradkyně Zuzana Douchová. Přínosné je pít přírodní minerální vodu Magnesia, která má značný obsah přírodního hořčíku a zároveň nízký obsah sodíku. V rámci zdravého životního stylu a vyváženého pitného režimu dosáhnete příznivých účinků hořčíku při vypití alespoň 0,3l přírodní minerální vody Magnesia. Dalšími zdroji hořčíku, i když v menší míře a podmíněné vyšší konzumací, jsou ořechy, semínka, banány, celozrnné produkty, luštěniny a kvalitní čokoláda.

„Až si takto „vyčistíme tělo“, tak lze poté snadněji praktikovat i mentální antistresové techniky, jako jsou například meditace, poslech hudby nebo autogenní trénink. Doporučuji také kvalitní spánek, hraní si s dětmi a pobyt v přírodě. To jsou činnosti, během kterých naše tělo přirozeně relaxuje a regeneruje se,“ dodává Zuzana Douchová.

  • Magnesia je přírodní středně mineralizovaná voda se značným obsahem hořčíku a nízkým obsahem sodíku. Pramení ve Slavkovském lese a čerpá se z přírodního zdroje z hloubky 100 m. Je vhodná na pravidelnou konzumaci bez omezení. Minerální voda Magnesia obsahuje 170 mg hořčíku v jednom litru. Vypitím jedné 1,5l láhve přijmete 68 % doporučené denní dávky hořčíku.

www.magnesia.cz


publikováno: 31. 7. 2020, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: minerály, nápoje, prevence, spánek, stres

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+