Speciální přípravek na modřiny | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Speciální přípravek na modřiny

16. 8. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Účinná látka, kterou obsahuje Alpa Hemato krém se nazývá methylsalicilát.

Výherci: Kateřina Buršíková, Petr Kaščák, Vlasta Novická

Pokud jste rádi v pohybu, jezdíte na kole nebo in linech dobře víte, že o modřiny není nouze. Jsou následkem drobných i větších poranění, které si můžeme přivodit nejen při sportu, ale i při práci nebo třeba při pomalé procházce. Stačí špatné našlápnutí na nerovném terénu a krevní výron v kotníku můžeme pozorovat během několika minut.

Výskyt modřin

I když se jedná o malé poranění, je dobré ho správně ošetřit, aby rekonvalescence byla co nejkratší a nevznikly nežádoucí komplikace. Tvorba modřin je u každého jedince jiná, rozhoduje o tom pevnost cévního vaziva. Může to působit nespravedlivě, ale ženy mají pro tvorbu modřin vyšší dispozice než muži a s věkem se výskyt modřin u obou pohlaví zvyšuje. Modřina neboli krevní podlitina vznikne poraněním krevních vlásečnic v postiženém místě a uvolněním krve pod kůží.

Bylinná směs, která funguje

Máta, eukalyptus, rozmarýn, hřebíček, tymián anýz nebo mentol? To je klasická alpová směs, která funguje už 104 let, kdy vznikla Alpa Francovka. Sedmero bylin je dodnes přirozeným základem masážních přípravků Alpa, vyrobených podle léty prověřených receptur.

Vstřebání modřin podpoří Alpa Hemato krém

Je určen k rehabilitaci pohybového aparátu při zhmoždění, vymknutí, vykloubení nebo namožení kloubů či svalů při sportu nebo při úrazech. Zmírňuje otoky a pohmožděniny a podporuje vstřebání modřin.

Vysoký podíl methylsalicylátu prokrvuje svalstvo, rozpouští krevní sraženiny a podporuje regeneraci postiženého místa. Obsažený mentol pocitově ochladí a přinese okamžitou úlevu od bolesti. Alpa Hemato krém výrazně zrychluje rekonvalescenci po úrazech, zmírňuje bolestivost a otoky při zlomeninách, natažených vazech, urychluje proces hojení při zhmožděninách často vzniklých nárazem či tlakem.Nanáší se ve slabé vrstvě na postižené místo a jemnou masáží vpraví do pokožky.

  • Alpa Hemato krém je v prodeji v lékárnách, dm drogerii a eshopu alpa.cz

Masáž patří mezi nejlepší způsoby, jak snížit bolest nebo napětí a navodit pocit pohody. Instinktivně k ní přistupujeme ve chvíli, když nás něco bolí nebo se cítíme ztuhlí. Velmi účinná je např. při migréně, pomůže nám zbavit se pocitu těžkých nohou a vysvobodí nás od bolesti při ztuhlých svalech šíje či zad.

Francovkový masážní gel pro FIT tělo po námaze

Bylinný gel Alpa je ideální pro masáže kloubů, svalů a páteře po větší zátěži při sportu nebo po práci. Prokrvuje pokožku, uvolňuje svalové napětí a snižuje únavu. Zatímco obsažený mentol zchladí namožená místa a uleví bolesti, máta peprná a eukalyptus pomohou prohřát svaly a tím podpoří jejich regeneraci. Proto je Francovkový masážní gel ideálním partnerem pro namožené tělo po sportu nebo po práci. A pomůže i tehdy, když se cítíte jako „rozlámaní“, třeba při nachlazení nebo chřipce nebo při bolestech hlavy. Stačí jemně potřít spánky a zůstat v klidu.

Masážní Alpa krém vás postaví na nohy

Nemusíte být zrovna maratonec, abyste poznali pocit těžkých nohou. Občas přichází třeba i „ze židle“ a právě automasáž může být výbornou prevencí i pomocníkem. Masážní krém Alpa přináší okamžitý pocit osvěžení a úlevu namoženým partiím těla. Postará se o vaše nohy od stehen až po paty a stejně dobře pomůže i na ostatních místech. Díky vysokému obsahu minerálních olejů, vytváří na pokožce lehký film, který zaručí příjemnou sportovní masáž či automasáž bez nepříjemného tření. Přinese tělu úlevu a vrátí vás do „hry“.

www.alpa.cz

Soutěžní otázka

Jak se jmenuje účinná látka, kterou obsahuje Alpa Hemato krém?

a) methylsalicilát

b) methylalkohol

Tři výherci, kteří do 31. 8. 2017 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží balíček Alpa – masážní přípravky a hemato krém. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením Alpa pro sportovce.


publikováno: 16. 8. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: bolest, byliny, cvičení, senior, sportovci, svaly, únava, úraz

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+