Superpotravina jménem Moringa | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Superpotravina jménem Moringa

30. 11. 2017

Moringa se užívá nejen jako zpestření jídelníčku, ale zejména jako přírodní prostředek pro léčbu velké škály nemocí. Používají se jak kořeny, tak listy, semena, míza z kmene a dokonce i květy, které mají povzbuzující a afrodisiakální účinky. Moringa se pěstuje ve východní Indii, Číně, jižní Africe, jihovýchodní Asii či na Filipínách.

Jak ji konzumovat?

A právě z jedné rodinné filipínské farmy, konkrétně z ostrova Luzon pochází i Moringa, kterou můžete online objednat na webových stránkách Moringamix.cz. Tato farma zaručuje pěstování bez umělých hnojiv, pesticidů a další nadbytečné chemie a celý proces pěstování a zpracování vychází z tradičního obnovitelného způsobu. Většina procesů je prováděna ručně, a to od sběru přes sušení až po třídění těch nejkvalitnějších mladých lístečků. Ty jsou dále vyráběny jako flakes, prášek a v neposlední řadě i kapsle.

Výživové hodnoty Moringy

Moringa olejodárná patří mezi vůbec nejužitečnější rostliny na světě. Sto gramů této superpotraviny obsahuje například 25× více železa než špenát, 10× více vitaminu A než mrkev, 7× více vitaminu C než pomeranče či 17× více vápníku než mléko. Bohatá je ale i na draslík, protein a vlákninu. Moringa je také jediná v tuto chvíli známá rostlina, která v dostatečném množství produkuje přírodní neurotransmiter zeatin. Ten je důležitý pro správnou distribuci aminokyselin, vitaminů, olejů, antioxidantů a minerálů tam, kde mohou skutečně přispět k udržení našeho zdraví. Zeatin také přirozenou cestou pomáhá při úpravě hormonální rovnováhy žen a dívek, je tedy vhodné po něm sáhnout v období puberty, těhotenství, kojení či při menopauze.

Moringa je zároveň vhodná i při regulaci hmotnosti

Moringa představuje zdroj až 90 živin a 46 antioxidantů. Tělu tak dává vše potřebné a usměrňuje tím chutě na sladké. Na Moringamix.cz můžete Moringu olejodárnou objednat ve formě kapslí, prášku či flakes. Oblíbené jsou ale i moringové čaje nebo například pohankové müsli s Moringou.


publikováno: 30. 11. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+