Triky pro zdravou a krásnou pleť | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Triky pro zdravou a krásnou pleť

22. 9. 2014

Je vaše pleť unavená, povadlá, jakoby šedivá nebo jí naopak dalo sluníčko pořádně zabrat? Výživový kouč Martin Škába poradí pár jednoduchých a praktických triků, jak jí rychle pomoct, aby byla znovu krásná a především zdravá.

Dejte pleti napít

Lidské tělo obsahuje cca 70 % vody, je tedy pochopitelné, že bez ní to nejde a pokud mu nedodáme minimálně dva litry denně, buňky nemohou správně fungovat a postupně chřadnou, což se rychle odrazí na kvalitě kůže, hlavně na obličeji. „Vodou se však dá naopak i skvěle mládnout. Doporučuji ochutit si ji čerstvě vymačkanou citronovou šťávou – využít ovšem můžete i tu z jiného ovoce a zeleniny. Lžička na 1 litr sníží tvrdost vody a zvýší se využitelnost minerálů pro naše tělo. A naopak zcela zapomenout na sladké vody i džusy, které mají vysoký obsah cukru a tělo velmi zatěžují,“ radí Martin Škába, na jehož portále skaba.cz mimo jiné najdete 111 rad, jak zhubnout.

Jezte častěji a pomalu

Pokud patříte mezi ty, kdo jí přes den minimálně a večer pak vyplení ledničku, vězte, že své pleti dáváte více než zabrat. Jsou prokázány pozitivní účinky na kůži u lidí, kteří se nárazově nepřejídají, ale naopak jedí pravidelně a pomalu.

Čištění potřebuje pleť i tělo

Pravidelné čištění potřebuje nejen pleť, ale taky naše tělo, konkrétně tlusté střevo a játra. „Jednou ročně je dobré podstoupit mechanickou detoxikaci formou tzv. hydrocolon terapie neboli odborným výplachem tlustého střeva. Dávno se nejedná o nijak nepříjemnou záležitost, jak si mnoho lidí myslí a tato metoda má své kořeny už v kultuře dávných civilizací,“ upozorňuje Martin Škába s tím, že tělo pak doporučuje ještě pomocí bylinek zbavit parazitů, a plísní, o kterých ani nevíme, ale naše tělo velmi intoxikují.

Zeleninové šťávy a vláknina dokáží zázraky

Velkými pomocníky při dlouhodobé očistě jsou extrakty z červené řepy, grepového jadérka, ostropestřce mariánského, petržele, pampelišky i kurkuma obsažená v koření kari či rozemleté lněné semínko – to můžete přidat do libovolného jídla. Do svého jídelníčku zařaďte zeleninové šťávy. Koupíte je v obchodech se zdravou výživou nebo si je můžete doma odšťavnit. Krásně se zregeneruje celé tělo i pleť. Co se potravin týká, zaměřte se na ty bohaté na vlákninu (zelenina, ovoce, luštěniny, semínka), hodně pijte a hlavně se hýbejte.

Pozitivní myšlení prokazatelně omlazuje!

Vědecky je prokázáno, že psychika ovlivňuje vzhled člověka z 90 %. „To, jak přemýšlíme i to, nač myslíme, zásadně ovlivňuje náš život. A s tím souvisí i naše zdraví a potažmo tedy i kvalita kůže. „Pokud se budu pořád rozčilovat, vidět všechno černě a především trápit se maličkostmi, nezůstane to bez následků. Věřím, že vše začíná představou, z níž postupně vznikne obraz toho, co chcete – a je jen na vás, zda toho dosáhnete. Tak zvanou afirmační techniku si můžete vyzkoušet i při smýšlení o vaší pleti. Pokud na ni budete myslet jako na hebkou a zdravou a dodržíte výše zmíněné rady, prostě taková bude,“ uzavírá Martin Škába. Tajný tip: Na https://www.y­outube.com/wat­ch?… najdete jednoduché cviky, jak se starat o svoji pleť a redukovat vrásky. A pozor, vhodně jsou nejen pro ženy, ale i pro muže.

Zdroj: www.skaba.cz


publikováno: 22. 9. 2014, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: celozrnný, hubnutí, vláknina

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+