V létě pozor na bolestivé křeče! | Přírodní léčba | Trendy zdraví


V létě pozor na bolestivé křeče!

17. 8. 2017

Také vás občas trápí bolestivé křeče v lýtkách a vy nevíte, proč se objevují? Na vině může být nedostatek hořčíku, ale také nedostatečný pitný režim. Především v létě a o dovolených, kdy je horko a my jsme často vystaveni dehydrataci, může takováto situace snadno nastat.

Chytla vás křeč?

Křeč svalu je opravdu nepříjemná a bolestivá záležitost. Sval se při ní nadměrně a dlouhodobě stáhne a často se tyto stavy mohou opakovat. Někdy postihne křeč pouze jeden sval, jindy celou skupinu. Často jej vyprovokuje určitý mezní pohyb nebo například vyšší fyzická námaha, na kterou nejsme běžně zvyklí.

Abyste výskyt křečí omezili, dbejte na dostatečný pitný režim a doplňujte pravidelně hořčík. Pomoci může také jogging a pozvolné posilování postižené oblasti. „Dobrým zdrojem hořčíku jsou luštěniny, čerstvá listová zelenina, ořechy, mořské ryby či banány. Velké množství jej obsahují také minerální vody. Pokud jste na sladké, dejte si tabulku tmavé čokolády,“ říká farmaceutka PharmDr. Martina Štýbnarová, MBA.

Tablety s magneziem

Pokud vás na cestách tato nepříjemnost zastihne a není poblíž lékárna, nezoufejte. Mezi vyhrazenými léčivými přípravky, které jsou nyní běžně dostupné také na čerpacích stanicích, v drogeriích i některých supermarketech jsou k dispozici také tablety s obsahem magnezia, které pomohou rychle potřebný minerál doplnit. Přehled míst, kde můžete pořídit základní léky na cesty často i 24 hodin denně a 365 dní v roce naleznete na www.medi-point.cz.

„Vedle magnezia by ve vaší cestovní lékárničce neměly chybět také léky na průjem, bolesti, nachlazení, horečku a ošetření ran,“ doplňuje PharmDr. Štýbnarová. Pokud vám některý z těchto léčivých přípravků bude během vašich cest či dovolené v lékárničce chybět, hledejte logo Medipoint. Právě tato služba nabízí více než 800 míst v celé České republice, kde můžete koupit vyhrazené léčivé přípravky proti bolesti a nevolnosti, přípravky na zažívání, proti nachlazení a rýmě nebo třeba i velmi oblíbený těhotenský test.


publikováno: 17. 8. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: bolest, cestování, drogerie, sportovci, svaly

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+