Vhodná intimní péče | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Vhodná intimní péče

16. 5. 2017

Snad každá žena už někdy řešila, jakou řadu intimní péče vybrat, aby co nejlépe odpovídala jejím potřebám. Výrobky v lékárnách i drogeriích slibují svěžest, čistotu nebo úlevu od potíží; najdeme přípravky speciálně určené citlivým partiím, mycí gely všemožných vůní atd. Ženské intimní partie jsou však velmi citlivé, vyžadují pečlivý výběr péče a pořádnou dávku hýčkání. Nezanedbávejte svou ženskost, přípravky si vybírejte a především o sebe pečujte. Slunné období roku je tu, nenechte si ho zkazit intimním diskomfortem.

Pravidlo číslo jedna: klasickým mýdlům vstup zakázán

Základem každé kosmetické výbavy by měl být intimní gel určený ke každodenní péči. Pozor, nezaměňovat za klasické mýdlo nebo sprchový gel. Těm je k našim intimním partiím vstup zakázán. Jejich vyšší pH může narušit tolik důležitou rovnováhu vaginálního prostředí a poškodit jeho ochrannou vrstvu, jdete tak naproti různým intimním potížím. Pokud si chcete u intimního gelu dopřát vůni, volte raději ty s jen opravdu lehkou parfemací, aby nedošlo k podráždění. Možná jste také někdy stála před rozhodnutím, který přípravek zvolit, když každý sliboval něco jiného – od svěžesti přes obnovu přirozené rovnováhy až po péči určenou velmi citlivé pokožce. Vy byste ale vlastně chtěla vše v jednom. Neslevujte a vyberte si takový mycí gel, který myslí na všechny vaše potřeby, příkladem je Beliema® Expert Intim Gel od Idelyn®.

Prebiotická BioEcolia a kyselina mléčná obnovují

Naše přirozené vaginální prostředí je v podstatě neustále ohrožováno různými rizikovými faktory, jež jsou spojené se životním stylem, který tak milujeme. Návštěva fitness center, cestování a tedy využívání veřejných toalet, koupání v bazénech, ale i sex. I proto se při výběru správné péče zaměřte na složení a hledejte prebiotickou složku BioEcolia a kyselinu mléčnou. Tyto dvě důležité složky podporují obnovu přirozené vaginální mikroflóry, která nás přirozeně chrání. Známkou šetrné péče je také označení vhodnosti přípravku pro těhotné ženy i informace, že byl vyvinut ve spolupráci s gynekology.

Není krém jako krém

Svou úlohu v plnohodnotné péči o intimní partie sehrávají i krémy. A věřte, není krém jako krém. Řeč je o intimních krémech, které jsou nanášeny zevně a ulevují od svědění a pálení, jež mohou být velmi nepříjemné a neodbytné. Tyto projevy často doprovázejí právě nevítané vaginální infekce. Při výběru se vždy zaměřte na složení krému a volte takový, který zároveň podporuje obnovu přirozeného vaginálního prostředí např. s pomocí prebiotické složky BioEcolia a kyseliny mléčné. Případně obsažený měsíček lékařský se používá pro své zklidňující účinky. Kyselina hyaluronová pomůže pokožku hydratovat, vitaminy E a B5 péči o intimní partie doplní. Přirozené mikroprostředí je alfou a omegou intimního zdraví a potřebuje naši podporu (např. od Beliema® Expert Intim Krému).

Dva možné typy infekce – ať působí při obou

Tak jako jsme občas nachlazení, může se stát, že nás ženy čas od času potká vaginální infekce a my hledáme rychlou podporu, která účinně, ale šetrně zasáhne. Otázka je, kterou zvolit. Variantě pokus-omyl se vyhněte. Vaginální infekce jsou totiž dvojího typu a pro ženu je velmi obtížné, ne-li nemožné, poznat, zda ji sužuje bakteriální, či kvasinková. Proto volte takové přípravky, které jsou vhodné při obou typech infekce (např. Beliema® Effect vaginální tablety od Idelyn®). Přítomné živé laktobacily a kyselina mléčná budou trpělivě obnovovat a stabilizovat narušenou vaginální mikroflóru a ochraňovat tak před osídlením patogeny a zmírňovat symptomy infekce, ať už se jedná o tu bakteriální, nebo kvasinkovou. Přidejte vaginální tablety do své taštičky první pomoci.

Intimita je krásnou součástí našeho života

S intimitou bychom si s ní rozhodně neměli spojovat, jsou nepříjemné pocity jako svědění a pálení. Nedejte jim šanci.

Svěžest a péče – Beliema® Expert Intim Gel Ženské intimní zdraví ohrožuje řada faktorů, je proto důležité o něj přiměřeně a pravidelně pečovat. Jemný mycí gel Beliema® od Idelyn® byl vyvinut ve spolupráci s gynekology tak, aby pomocí svého komplexního složení byl vhodný jak pro pravidelnou intimní hygienu, tak při zvýšeném riziku vaginální infekce. Podporuje přirozené vaginální prostředí pomocí působení unikátní prebiotické složky BioEcolia a kyseliny mléčné. Dále obsahuje kyselinu hyaluronovou pro lepší hydrataci a výtažek z aloe vera, který má zklidňující účinky a potlačuje pocit svědění. Užijte si pocit svěžesti a čistoty. (K dostání v lékárnách, doporučená cena 169 Kč.)

Úleva od nepříjemných projevů obou typů vaginální infekce – Beliema® Effect vaginální tablety Při vaginální infekci je narušena přirozená vaginální mikroflóra a ženu trápí pálení, svědění, nepříjemný výtok i zápach. Tyto problémy pomáhají redukovat Beliema® Effect vaginální tablety bez ohledu na to, zda je infekce bakteriálního, nebo kvasinkového původu. Tablety obsahují živé laktobacily a kyselinu mléčnou, které pomáhají nastolit rovnováhu vaginální mikroflóry, a to přirozeným a šetrným způsobem. Ženy oceňují jejich schopnost rychlého rozpuštění několik minut po zavedení. (K dostání v lékárnách, doporučená cena 269 Kč.)

Zklidňuje a uleví – Beliema® Expert Intim Krém Svědění a pálení v okolí intimních partií občas může potkat každou ženu. Důležité je včas sáhnout po přípravcích, které uleví. Takovým může být Beliema® Expert Intim Krém. Unikátní kombinace prebiotické složky BioEcolia a kyseliny mléčné pomáhá udržovat přirozenou vaginální mikroflóru. Výtažek z měsíčku lékařského podrážděné partie zklidní, kyselina hyaluronová je zvlhčí, vitaminy E a B5 potom budou o pokožku intimních partií dále pečovat. (K dostání v lékárnách, doporučená cena 249 Kč.)

www.beliema.cz


publikováno: 16. 5. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: gynekologie, hygiena, klimakterium

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+