Změna stravy i čerstvý vzduch vám pomůže zvládnout podzim | Přírodní léčba | Trendy zdraví


Změna stravy i čerstvý vzduch vám pomůže zvládnout podzim

14. 11. 2017

Nedostatek světla a nástup sychravého počasí. To je doba, kdy spousta lidí chytí nachlazení, cítí se bez energie a zhorší se jim nálada. Na celkovém pocitu únavy se podílí psychika i tělesná kondice, ovšem obě tyto složky můžeme vlastním přičiněním ovlivnit.

Buďte aktivní

V první řadě je to o pozitivním přístupu. I v tomto období je spousta věcí, že kterých se můžeme těšit, například hezky zbarvené listy, dozrávání dýní, jablek a dalších plodin, konec tropických teplot, tradiční akce jako trhy a spousta dalšího. Je potřeba čas trávit aktivně, potkávat se s přáteli, chodit cvičit a za kulturou, nezůstávat kvůli pár kapkám deště zalezlí doma. Náhradou sluníčka v pošmourných dnech mohou být například různé lampy, které sluneční svit simulují.

Pospěte si

Pro psychickou pohodu je také důležitý pravidelný spánek sedm až osm hodin denně. Pokud nás přes den přepadne ospalost a máme příležitost si zdřímnout, může to být příjemné osvěžení. Spát bychom ale neměli déle než dvacet minut, jinak si narušíme spánkový režim a večer budeme mít problém usnout.

Naše tělo se s podzimem lépe vypořádá, když budeme posilovat imunitu. Jednou cestou je změna jídelníčku, kdy si namísto salátů dopřejeme hutnější polévky, maso s omáčkou a nebo bylinkové čaje. Hodí se očišťující kúra, kdy se organismus zbaví nashromážděných škodlivin. Rozhodně není dobrý nápad hladovět, tím byste tělo jen oslabili, ale lepší je přechod na zdravější stravu. Ostatně odborníci na výživu se shodují, že nejlepším způsobem očisty je jíst zdravě soustavně, a škodliviny do těla prostě nepouštět celý rok.

Ostropestřece mariánský

Pomoct s přípravou na podzim mohou i různé doplňky stravy, které dodají organismu přírodní výtažky. „Jedním z osvědčených přípravků je Silymarin forte, který kromě pročištění organismu napomáhá normálnímu trávení a funkci jater, podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost, napomáhá udržovat normální hladinu cukru. Obsahuje přírodní extrakt silymarin získaný ze semen ostropestřce mariánského a olej ze semen černého rybízu,“ informovala doktorka Eva Holubová ze společnosti Naturprodukt.


publikováno: 14. 11. 2017, v rubrice Přírodní léčba
Štítky: byliny, imunita, prevence

Další články v rubrice Přírodní léčba:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+