Baví vás svět se psem? | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Baví vás svět se psem?

24. 10. 2017
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: O svém vztahu se čtyřnohým členem rodiny napsalo do knihy Se psem mě baví svět 28 osobností.

Výherci: Marie Hrubá, Pavel Čurda, Věra Rýdlová

Pokud máte doma čtyřnohého kamaráda, tak jistě neodoláte zábavné povídkové knize Se psem mě baví svět, kterou vydalo brněnské nakladatelství BizBooks ve společnosti Albatros Media a. s. Na 28 známých osobností se v ní různými literárními formami včetně básniček, dopisů, vzpomínek… vyznává ze své lásky ke svému psímu miláčkovi. Navíc vesměs bez nároku na honorář. Koupí této knížky přispějete na záchranu pejsků, kteří neměli tolik štěstí jako hrdinové této knížky.

Jak nás vidí oni?

Ahoj, jsem pes, narodil ses pro mě, pro mé potěšení, hry, ochranu a také jako můj soukromý kuchař, řidič, uklízeč a mazlič. Tím si získáš mé srdce. Nikdo tě nebude milovat víc, než já, a ani vteřinu nebudu váhat položit za tebe svůj život. Můj domov udělám i tvým domovem. Tak nějak nás vidí naši pejsci. A jak je vidíme my? Přečtěte si psí povídání od osobností, jako jsou Marta Kubišová, Richard Genzer, Lukáš Pavlásek, David Kraus či Veronika Žilková.

Soutěžní otázka

Kolik osobností napsalo o svém vztahu se čtyřnohým členem rodiny do knihy Se psem mě baví svět?

a) 30

b) 28

Tři výherci, kteří do 7. 11. 2017 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží knihu Se psem mě baví svět. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením pes.

Charitativní běžecký závod „Fitmin Se psem mě baví běh“

Rekordním úspěchem skončil první ročník charitativního běžeckého závodu „Fitmin Se psem mě baví běh“. Nejenže se dobročinného odpoledne v pražské Stromovce aktivně zúčastnilo 130 závodních dvojic, ale organizátora akce – neziskovou organizaci Se psem mě baví svět – podpořily i stovky fandících diváků. To, že lidem skutečně není lhostejný osud pejsků dokazuje i fakt, že se jen prostřednictvím startovného podařilo na pejsky v ohrožení vybrat 17 tisíc korun a tři opuštění pejsci si pro další běh životem našli svého nového pána.

Cíl podpořit útulky a organizace dočasné péče

Sedmé říjnové odpoledne plné nejen sportu mělo za cíl podpořit útulky a organizace dočasné péče, které pomáhají opuštěným či odloženým psům najít nový domov. Díky akci „Fitmin Se psem mě baví běh“ se veřejnost mohla seznámit s organizací Srdeční záležitosti a Pesoklubem z Dobříše, útulkem AniDef ze Žimu anebo taky s dobrovolnickým spolkem Dočasky De De z Prahy, který poskytuje čtyřnohým kamarádům dočasnou huňatou péči. „Netradiční formou jsme představili desítky pejsků, kteří hledají nového páníčka, a z výsledků jsme nadšení. Celkem 6 pejsků má díky dobročinné akci vážné zájemce a tím i šanci na nový začátek. Tři huňáči si dokonce v průběhu odpoledne našli nového pána – jednoho z nich si dokonce adoptovala úspěšná režisérka Karin Krajčo Babinská. Získat nový domov pro opuštěného psa, to je pro nás ta největší odměna,“ říká Veronika Hájková z organizace Se psem mě baví svět.

Celkem 130 běžců

Na startovní čáře všech tří běžeckých kategorií „Fitmin Se psem mě baví běh“ se sešlo celkem 130 běžců. Startovní číslo oblékl i starosta Prahy 4, Petr Štěpánek, který si za parťačku na trať vybral fenku z péče Dočasek De De. Canicrossový závod neboli běh lidí se psy o délce 3,5 km vyhrála v kategorii žen Zuzana Kinclová se psem Manu. Mezi muži pak zvítězil Michal Vokrouhlík za spolupráce Rokyho. „Závod jsme chtěli přizpůsobit i těm, kteří nejsou aktivními běžci a přesto chtějí akci podpořit. Proto vznikla i varianta 2,5 km, kterou mohl každý pojmout po svém na pohodu, s pejskem nebo bez něj,“ popisuje Veronika Hájková. Prvenství v symbolickém závodu získali Kateřina Fullsacková a její Raven.


publikováno: 24. 10. 2017, v rubrice Rodina
Štítky: knihy, pes

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+