BUDÍČEK: české osobnosti se zapojily do kampaně UNICEF na podporu dětí v Sýrii | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

BUDÍČEK: české osobnosti se zapojily do kampaně UNICEF na podporu dětí v Sýrii

31. 10. 2014

Simona Krainová, Bára Nesvadbová, Michal Viewegh, Kryštof Michal, David Deyl, Martin Chodúr a další známé osobnosti poskytli své foto (selfie) po probuzení k vyvěšení na facebooku UNICEF ČR a odstartovali tak kampaň českého UNICEF „Budíček: Probuďme se na podporu dětí v Sýrii“. Každý, kdo se ke kampani připojí vyvěšením své selfie po probuzení na svém facebooku, nebo na facebooku UNICEF ČR, pomůže „probudit“ další přátele k podpoře strádajících syrských dětí, kterých je už na 7 milionů!

Pomoc prostřednictvím „Budíčku“ je jednoduchá

Udělejte čtyři kroky:

  1. VYFOŤTE SE (symbolicky nejlépe při probouzení)
  2. foto SDÍLEJTE na facebooku a PŘIPOJTE k němu hashtag #Budicek
  3. ODEŠLETE dárcovskou SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777, 4. NOMINUJTE své tři přátele.

(Cena DMS je 30 Kč, UNICEF obdrží 28,50 Kč – jedna odeslaná DMS např. znamená 1125 litrů pitné vody pro děti v uprchlických táborech.) Pomoci je skutečně zapotřebí, protože počet syrských dětí v ohrožení činí již téměř 7 milionů!

Tyto děti – ať zůstaly spolu se svými rodinami v Sýrii, nebo žijí v přeplněných uprchlických táborech v sousedních zemích – jsou v bezprostředním ohrožení života, ztratily své domovy a blízké, nemohou chodit do školy, strádají nedostatkem potravy a zdravotní péče, neznají pocit bezpečí. Minimálně polovina z nich potřebuje naléhavě psychologickou podporu.

  • Kampaň „Budíček“ se inspirovala podobnou iniciativou, kterou pod názvem „#WakeUpCall“ spustil UNICEF ve Velké Británii.

publikováno: 31. 10. 2014, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+