Charity Gums – dobré žvejky, jejichž nákupem pomáháte | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Charity Gums – dobré žvejky, jejichž nákupem pomáháte

19. 3. 2018

Když žvýkat, tak dobře! Každou zakoupenou krabičkou zdravých žvýkaček přispějete na charitativní projekty. A protože poznávací značkou Charity Gums je vysouvací balení se zábavnými obrázky od šikovných českých umělců, nejspíš nezůstane jen u jednoho balení.Charity Gums, to nejsou jen žvejky! Je to obrázkové překvapení, vysouvací hračka nebo třeba dárek, který pobaví a přitom pomáhá.

S peprmintovou příchutí

V každém balení Charity Gums je deset žvýkaček bez cukru a aspartamu s peprmintovou příchutí. Dobré jsou nejen chuťově, ale i proto, že koupí každé krabičky přispějete částkou 2,50 Kč vybraným neziskovým organizacím. Charity Gums v České republice existují od roku 2012, od té doby se podařilo podpořit více než dvacet veřejně prospěšných projektů například Lékaře bez hranic nebo Rekonstrukci státu.

Nezaměnitelná krabička Charity Gums

Když se vysune, obrázkový příběh pokračuje. Tak třeba u motivu Cyklistický tandem zjistíte, proč cyklista tak usilovně šlape.

“Dvě padesát z jednoho balení se možná nezdá moc, ale s prodejem kolem čtyřiceti tisíc krabiček to dělá až sto tisíc korun za rok, a to jak jistě uznáte, jen tak nějaká firma každoročně na charitu nedá. Věřím, že každé podnikání může být společensky odpovědné a že dělat dobré věci má smysl i po malých krůčcích,” říká Alžběta Trusinová, ředitelka projektu.

Podpora nadaných umělců

A aby toho nebylo málo, součástí projektu Charity Gums je i podpora nadaných umělců. Často se jedná o mladé ilustrátory a grafiky, kteří si sami určují, co na obrázku bude. Kromě finanční odměny získávají možnost rozšířit svou tvorbu na téměř dvě stě prodejních míst po celé ČR, jako jsou kavárny, knihkupectví nebo obchody se zdravou výživou. Každý umělec má na krabičce svůj medailonek, a tak se zákazník lehce dozví, kdo je autorem motivu. Obrázky na obalech se neustále obměňují, jejich množství se pohybuje mezi 30 až 40 motivy.

  • Na žvýkačky můžete narazit v téměř 200 obchodech, kavárnách po Česku, jejich mapa je k vidění na www.charitygum­s.cz. A také si je můžete koupit na e-shopu www.charitygum­s.cz. Jedno balení stojí 35 Kč a poštovné je zdarma!

publikováno: 19. 3. 2018, v rubrice Rodina
Štítky: charita, nákupy, zuby

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+