Dobroty v centru Prahy opět pomohou | Rodina | Trendy zdraví

Hlavní strana » Rodina » Článek

Dobroty v centru Prahy opět pomohou

16. 3. 2016

Dobroty pro charitu je již tradiční projekt Konta Bariéry a obchodní pasáže Myslbek. Již druhým rokem bude za dobrovolný příspěvek k dostání i bezlepkové pečivo společnosti „Domácí dobroty bez lepku“. Novinkou je letos přesun na všední den. Pečivo, z jehož prodeje pomůže Konto Bariéry postiženým dětem, bude tentokrát k dostání ve čtvrtek 17. března.

Kupte si svačinku

Přesunem na všední den chce projekt vyjít vstříc hlavně českým návštěvníkům pasáže – lidem, kteří v okolí pracují, nebo jdou do některého z obchodů Nákupní galerie Myslbek. Koncept projektu se ovšem nemění. Partneři – Pekařství Mašek a Domácí dobroty bez lepku – dodají bezplatně pečivo, které si nově budou zákazníci moci odnášet v malých krabičkách a budou si moci schovat svačinu klidně na odpoledne. Dobroty totiž budou k dispozici již od 8:30, výše příspěvku, který za každý kousek zájemci dají, je pouze na nich. Výtěžek pomůže tradičně nemocným dětem, které potřebují doplatit zdravotní pomůcku v plné či částečné výši.Nejčastěji se jedná o nákup polohovacích postýlek, sedaček, naslouchátek pro děti s dětskou mozkovou obrnou a dalšími typy postižení.

Domácí dobroty bez lepku

Majitelka výhradně bezlepkové pekárny Domácí dobroty bez lepku Katka Jiroušková: „Projekt Dobro+ty Konta Bariéry jsem zaznamenala poprvé z plakátu v metru a jelikož věřím, že mnoha lidem naše pečivo bez lepku usnadňuje život, napadlo mě přispět do tohoto projektu tím, že nabídneme zdravější alternativu pečiva i lidem přispívajícím Kontu bariéry v Myslbeku. Takže bezlepkové pečivo pečeme zdarma, s láskou a péčí pro dobrou věc již druhým rokem.“

Ve spolupráci s Kontem Bariéry

„Jsem moc ráda, že návštěvníkům Myslbeku zase nabídneme dobroty. A jsem ohromně zvědavá, zda přesun na všední den, kdy pasáží proudí davy Čechů, zahýbe pořádně s částkou, kterou za pečivo nasbíráme. Budeme na místě až do šesti večer, tak se na všechny těšíme,“ zve herečka a moderátorka Eva Čížkovská, která je ve spolupráci s Kontem Bariéry patronkou Dobrot pro charitu.


publikováno: 16. 3. 2016, v rubrice Rodina
Štítky: akce, charita

Další články v rubrice Rodina:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+